• PAYLAŞ

Instagram Uygulamasında Zoom Nasıl Yapılır ?

  • 03/08/2016 - 21:39
  • 0 Yorum
  • 975 görüntüleme

Sosyal ağ devlerinde olan Facebook markasının yakın bir zaman da satın aldığı ve satın alma işleminin ardından, uygulamanın üzerine oldukça fazla güncelleme yayınladığı Instagram uygulaması. Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın bir çok özelliği bulunmasının yanı sıra kullanıcıların eksik bulduğu noktalar bulunmakta bunların en başında ise uygulama içerisinde bulunan fotoğrafları zoom yapılamaması.

Instagram uygulamasın da bu özelliğin neden bulunmadığı ne kadar merak konusu olsa da şu ana kadar yapılmış bir değişiklik yok. Instagram yazılımı kendi içerisinde bulunan fotoğrafların zoom yapılmasına izin vermiyor bu işlemi yapmak için fotoğraf üzerine iki kere tıklarsanız, büyütmeye çalıştığınız fotoğrafı beğenmek ile yetiniyor. Android işletim sistemli cihazlarda Instagram uygulamasında resimleri zoom yapabilmek için belirli adımları izlemeniz gerekmektedir. Android işletim sistemli cihazınızın menüsünden Ayarlar sekmesine tıklayın.

instagram-uygulamasında-zoom-nasıl-yapılır

Ayarlar sekmesine giriş yapıldığında gelecek olan ekrandan Erişebilirlik sekmesine tıklıyoruz, bu sekmenin ardından açılacak olan ekrandan ise buluyor ve giriş yapıyoruz. Erişebilirlik sekmesi açıldığında Büyütme Hareketleri sekmesine tıklayarak aktif konuma getiriyoruz.

resim 2 resim 3

Büyütme hareketleri sekmesindeki ayarı aktif hale getirdiğimizde yapmamız gereken tüm işlemleri tamamlamış oluyor. Ayarlar sekmesinden çıkarak Instagram uygulamasını açın bu aşamadan sonra  yapmanız gerekenler uygulamadayken resim etrafında bulunan beyaz alanlardan bir tarafına çift tıklamanız. Bu sistem aynı zaman da Instagram dışında başka uygulamalarda da zoom yapmak için kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉