• PAYLAŞ

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Paylaşılır ?

  • 28/01/2017 - 23:25
  • 0 Yorum
  • 898 görüntüleme

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Paylaşılır ?

Twitter ve Facebook, ardından en çok kullanılan sosyal ağ uygulaması olan Instagram, canlı yayın yapma ve kaybolan fotoğraf/video paylaşma özelliği ile yepyeni özelliklere sahip oldu. Android ve İOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılar  çok yakında Instagram Stories üzerinden canlı video ve kaybolan video, fotoğraf gönderme özelliği aktif olacak.

Oldukça popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması olan Instagram’ın belki de tek eksik özelliği canlı yayın yapma, canlı video paylaşma sonunda kullanıma açılıyor. Henüz dünya genelinde aktif edilmeyen güncelleme ile birlikte Instagram üzerinde bulunan takipçilerinize canlı yayın yapabileceksiniz. Gün içerisinde 100 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram Stories’e eklenen canlı video başlatma özelliği hem Android hem de iPhone kullanıcıları için eş zamanlı olarak gelecek ve aynı  güncellemeyle sunulacak. Tabii canlı yayın özelliğinin bir çok uygulamada şu an kullanılır durumda olması, Instagram ‘ın yeni özelliğinin kullanılmasına sekte vuracaktır. Başka bir açıdan bakıldığında ise günümüzde sosyal medya uygulamalarının kendi öz müdahilleri var yani farklı olan uygulamaları kullanmalarına karşın her bireyin kendine daha yakın bulduğu veya kullanımının daha kendisine hitap ettiğini düşünenlerin sayası azımsanmayacak kadar çok. Bu nedenle yeni gelen özellikler farklı uygulamalarda hali hazırda kullanılıyor olsa da Instagram ‘ın canlı yayın ve kaybolan video ve fotoğraf özellikleri sıklıkla paylaşımlarda yerini alacaktır.

Daha önceki yazılarımızda sizlere Instagram canlı yayın özelliğinin nasıl kullanılacağını aktarmıştık. Dilerseniz yazımızda bulunan detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise Instagram uygulamasına yeni kazandırılan özelliklerden bir tanesi olan kaybolan fotoğraf ve video nasıl paylaşabileceğinizi detayları ile sizlere aktaracağız.

Instagram Uygulamasında Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Paylaşılır ?

Instagram uygulamasına canlı yayın özelliğiyle aynı andan eklenen Snapchat uygulamasından bildiğimiz kaybolan fotoğraf ve video gönderimi de eklenmiş oldu. Dilediğiniz kişi yada gruba görüntülendiği zaman kaybolan video yada fotoğraf göndermek için yapmanız gereken tek şey uygulama üzerinden parmağınızı sağa doğru kaydırıp kamerayı açmak, fotoğraf yada videonuzu çekip ardından ekranınızın sağ alt kısmında yer alan ok ikonuna dokunmak. Son olarak yapmanız gereken ise göndereceğiniz kişi yada grubu seçip Gönder sekmesine tıklamanız.

Instagram uygulamasına gelen bu yeni özellikler kullanım açısında da oldukça pratik olarak tasarlanmış. Yapmak istedikleriniz tek bir ekran üzerinden yapabilme olanağınız bulunuyor. Yakın zaman da bu yeni özellikleri kullanmaya ve paylaşmaya başlayacaksınız.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉