• PAYLAŞ

Intagram ‘da Silinen Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir ?

  • 17/12/2016 - 16:47
  • 0 Yorum
  • 840 görüntüleme

Intagram ‘da Silinen Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir ?

Milyonlarca kullanıcı buluna sosyal medya uygulaması Instagram’ın bazı belirgin özellikleri Snapchat uygulamasından kopyaladığı inkar edilemez bir gerçek. Aslına bakıldığında sosyal platform da hizmet veren neredeyse bütün uygulamalar kendilerinde olmayan fakat farklı uygulamalarda başarı gösteren özellikleri kısa zaman içerisinde kendi servislerinin özellikleri arasına ekliyorlar. Bu türde yaşanan gelişmeleri WhatsApp, Twitter , Facebook ve popüler olan bir çok sosyal ağ uygulamalarında rastlamak mümkün. İnstagram uygulamasının son zaman fotoğraf ve videolar bulunuyor. Bu özellik aslında herkesin de bildiği gibi Snapchat uygulamasında bulunuyordu. Instagram uygulamasından da artık otomatik olarak silinen videolar ve fotoğrafları sizin takip ettiğiniz yada sizi takip eden Instagram hesaplarına gönderebilme imkanına sahipsiniz. Yolladığınız içerikleri bu hesaplar sadece bir kez görüntüleyebiliyor olacak. Hazırladığınız görselleri göndermenizden önce metin ekleme ve çizim yapma imkanınız da bulunuyor.

Instagram Uygulamasından Silinen Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yollanır ?

Instagram uygulamasından sevdiklerinize silinen fotoğraf ve video göndermeniz için ilk olarak uygulamanın ana ekranın sol alt kısmında yer alan kamera sembolüne tıklayın, ardından Kamera rulosundan bir fotoğraf veya video seçebilmek için yukarı doğru sürükleyin. Aynı zaman da ön kamerayı kullanarak da fotoğraf veya video çekebilme imkanına sahipsiniz.

Göndermek isterseniz fotoğraf üzerinde çizim yapabilirsiniz ve işlemlerinizi tamamlamanızın ardından ekranınızın sağ alt kısmında yer alan ufak oka tıklayın. Bu aşamadan sonra göndermek istediğiniz alıcıyı seçin ve gönderin.

Instagram Uygulamasında Silinen Fotoğraf ve Videoları Nasıl Görüntülenir ? 

Instagram uygulamasında silinen fotoğraf ve video size ulaştığı zaman  gelen kutunuz üzerinde ufak bir fotoğraf sembolü belirecektir, gelen video yada fotoğrafın hangi hesap tarafından size gönderdiğini anlamanıza imkan sağlar. Gelen fotoğraf sembolünün üzerine tıkladığınızda anında göstermeye başlar ve görüntüleme başlamasından sonra ekranınızda 18 saniye boyunca kalır. 18 saniye sonra yok olur. Aldığınız iletiye karşılık olarak silinen veya silinmeyen fotoğraf ya da video gönderebilme imkanına sahipsiniz.

Instagram uygulamasında silinen fotoğraf ve videolar başlı başına görüşme olarak arşivlenir. Uygulama içerisinde gelen kutusunda doğrudan mesajlaşma olarak görülmezler. Yolladığınız iletiler olan fotoğraf ve videonuzu alıcı gördüğü zaman size bildirim ulaşır. Instagram uygulamasında sadece takip eden ve edilenler silinen video yada fotoğraf gönderebildiğinden dolayı spam sıkıntısı yaşanmıyor.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉