• PAYLAŞ

Twitter Live Video Güncellemesi ile Yeni Gelen Özellikler Nelerdir ?

  • 17/12/2016 - 15:04
  • 0 Yorum
  • 891 görüntüleme

Twitter Live Video Güncellemesi ile Yeni Gelen Özellikler Nelerdir ? 

Son günlerin en popüler konuları arasında canlı video yayını olsa gerek. Kullanıcılar kimi zaman YouTube veya YouNow, kimi zaman Facebook ya da Twitter destekli  olanPeriscope üzerinden istedikleri an canlı yayın başlatabiliyorlar. Son olarak Facebook desteği ile beraber Instagram da bu özelliği uygulama içeriğine eklemişti. Şimdi yeni güncelleme sırası Twitter’da ve firmadan yapılan açıklamaya göre aslında bu alandaki ilk girişimci unvanını taşımakta olan sosyal ağ, sahibi olduğu Periscope uygulamasına gerek kalmayacak şekilde Twitter uygulamasının mobil sürümlerine canlı video özelliğini kattı. Uzun zamandan bu yanı Twitter uygulamasında canlı yayın yapabilmeniz için Periscope kurmanız gerekiyordu son yapılan güncelleme ile beraber artık bu kadar detaya gerek kalmadan canlı yayın yapabileceksiniz.

 

 

Twitter Live Video Güncellemesi İle Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Son yapılan güncelleme ile beraber bundan sonra ayrı olarak Periscope kurmak zorunda kalmadan güncel olan Twitter mobil uygulamasını kullanarak uygulama üzerinden kolaylıkla canlı video yayını başlatabilme imkanına sahipsiniz. Uygulama içerisinden yeni Tweet oluşturma butonuna basın ve ardından Canlı Yayın seçeneğini kullanmaya başlayın. Aynı zaman da yayın başlamanızdan önce yayına hazırlanma ve kendinizi hizalama imkanı veren uygulama içerisinde hazırlık ekranı bulunuyor. Hazır olduğunuz da yapmanız gereken Canlı Yayın onayı vermeniz ve bu aşamadan sonra artık canlı yayındasınız. Twitter uygulaması üzerinden takipçilerinize canlı yayın akışını sunabiliyorsunuz.

 

 

Twitter uygulamasından Video izlerken yorum yazabiliyorsunuz, ekran üzerinen tıklayarak kalp gönderebilir ve bununla destek olabilirsiniz. Yeni kullanıma sunulacak olan özellik ilerleyen günler içerisinde Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarına gelecek olan güncellemelerle yayına girecek. Sosyal platform devlerinden olan Twitter ‘ın resmi olarak yaptığı  açıklamasına göre Twitter live video uygulaması içeriğinden artık Periscope desteği yer alıyor ama bu gidişata bakılırsa Vine uygulamasında olduğu gibi Periscope’un da artık sonu yakın göründüğünü söyleyebiliriz.

 

Daha önceki yazılarımızda dile getirdiğimiz gibi Twitter sahibi olduğu Periscope uygulamasının kan kaybettiğinin farkındaydı iki uygulamayı bir uygulama içeriğinde birleştirmek istemesi doğal karşılanmıştı. Twitter bu hamlesi kendi açısından elverişli gözükmesine rağmen kullanımda olan bir çok sosyal medya uygulaması ikinci bir uygulamayı yüklemeye gerek kalmadan canlı yayın özelliğini sunması Twitter ‘ın işlerin planladığı gibi gitmemesine neden oldu. Uygulama yaptığı hatayı erken fark etmiş olacak kısa sürede yeni bir güncelleme hazırlayarak Periscope uygulamasını aradan çıkarıyor. Bu sebeple yakın zaman da Twitter üzerinden yapılan canlı yayınlarla daha sık karşılaşabilirsiniz, eminiz bu güncelleme bir çok kullanıcı tarafından da olumlu karşılanacaktır.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉