• PAYLAŞ

İPhone Cihazlarda Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır ?

  • 17/07/2016 - 16:09
  • 0 Yorum
  • 735 görüntüleme

Birçok İPhone kullanıcısının ve özellikle 16 GB iPhone sahiplerinin merak ettiği iPhone cihazlarda hafıza temizleme işlemi nasıl yapılır detayları ile anlatıyoruz. İşte iPhone cihazlarda hafıza temizleme işlemi nasıl yapılır ? Rehberimiz

16 GB iPhone modeli kullanan ve depolama konusunda oldukça sıkıntı çeken cihaz sahipleri için  iPhone hafıza temizleme nasıl yapılır? rehberimize geçmeden önce ilk olarak, iPhone cihazımız da nelerin yer kapladığına bir göz atalım.

iphone-hafiza-temizleme iphone-hafiza-temizleme

16 GB iPhone cihazlar için yeterli mi?

Apple, son olarak pazara sunduğu iPhone 6s’te 16 GB olan giriş model seçeneğinden vazgeçmemesi ile oldukça büyük eleştiri almıştı. Apple da yapılan eleştirilere karşılık olarak yaptığı açıklamada; 16 GB depolama biriminin kullanıcılara yettiğini, cihazlarında bulunan fotoğraf ve video gibi verilerini depolamak için ise iCloud bulut çözümünün kullanıcılara sunulduğunu dile getirmişti.

iOS 8.4 sürümüne kullanıma sunulana kadar iPhone’da yüklü bulunan  uygulamaların, yer tuttuğu ön bellek dosyaları 3. Parti yazılımlar kullanılarak son derece kolay temizlenebiliyordu. Ancak Apple, son yaptığı bir değişiklikle iPhone’larda bulunan uygulama önbellek temizlemeye sorunsuzca olanak sağlayan Sandbox’ı iOS 8.4 kullanıma sunarak bu açığını kapattı.

Kullandıktan bir süre sonra şişmeye başlayan iPhone uygulamaları için tek çare kullandığımız uygulamayı tamamen silip tekrar yüklemek. Ancak bu işlemi gerçekleştirmek çoğu zaman oldukça zahmetli bir iş haline geliyor. Uygulamayı tekrar indirmenin yanı sıra kullandığınız  uygulama ile ilgili ayarlarınızı tekrardan kendinize uygun hale getirmek için gözden geçirmek uzun bir süreç.

iPhone’daki yüklü olana uygulamalardan bağımsız bir şekilde oluşan sistem önbellek dosyaları da hafızada oldukça fazla yer kaplıyor. Peki, her kullanıcının merak ettiği iPhone cihazlarda hafıza temizleme işlemi nasıl yapılıyor?

iPhone’da cihazlarda hafıza temizleme işleminin şu anlık tek bir yolu bulunuyor. O da iPhone cihazınızın yedeği alıp, daha sonrasın da iPhone cihazınıza yedeklemeyi tekrardan yüklemekten geçiyor. Peki, bu işlem tam olarak nasıl oluyor?

IPhone cihazlarda hafıza temizleme rehberi

  1. Adım: iPhone cihazınızı PC’nize bağlayın ve arkasından iTunes uygulamasını PC’den açın.
  2. Adım: Açılan uygulaması iTunes üzerinden iPhone simgesine tıklayın.
  3. Adım: Açılan uygulamadan Şimdi Yedekle seçeneği ile iPhone cihazınızın yedeği alın.
  4. Adım: Yedekleme işlemi tamamen bittikten sonra Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneğine tıklayarak cihazımızdan almış olduğumuz yedeği iPhone tamamen geri yükleyin.
  5. Adım: iPhone cihazımıza yedeklemeyi tamamen geri yüklendikten sonra; uygulamalarınız, ayarlarınız ve uygulama ayarlarınız tamamen eskisi gibi olacak.

Bu işlemler tamamlanması sonunda iPhone cihazınızın hafızasında, bir önceki haline göre kıyasladığınız da  1 ile 3 GB arası değişen kullanımınıza açık bir boş alana sahip olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉