• PAYLAŞ

İŞKUR iş ilanları başvurusu nasıl yapılır?

  • 12/08/2016 - 07:40
  • 0 Yorum
  • 907 görüntüleme

Ülke olarak sürekli olarak zor badireleri sıra ile atlatıyoruz. Son bir yıl içerisinde yapılan bombalı saldırılarda yüzlerce masum insanın hayatını kaybetmesi, bunun yanı sıra yakın komşularımız ile yaşadığımız olumsuz durumlar ve son olarak da bizi içeriden yıkmak isteyenlerin yaptıkları darbe girişimi atlattık. Bu durum son yıllarda toparlanma belirtileri gösteren ekonomik göstergelerin sekteye uğramasına neden oldu. Son açıklanan istatistiklerin ışığında çalışabilecek nüfusa göre işsizlik oranı yüzde 11 olduğu söyleniyor. Bu ekonomimizin için çok büyük bir iş kaybı olduğunu söylememize gerek yok. Bu zor ekonomik şartlar nedeniyle sürekli olarak küçülmeye giden büyük şirketler ya da gerekli imkanı bulamayan ve iflas bayrağını çeken küçük ve ortak ölçekli işletmelerinde eklenmesi ile işsizlik orası sürekli olarak artıyor.

Bu zor duruma rağmen büyümesini devam ettirmeyi başaran ekonomimiz için ekonomik bir çok önlem alınıyor. İşten çıkarmalara karşılık vatandaşlarının zor duruma düşmemesi için alınan karar ile belirli şartları taşıyan kişilere işsizlik maaşı veriliyor. Bu maaş kişinin durumuna göre 600 ile 1300 TL arasında değişebiliyor.

iskur-is-ilanlari-basvurusu-nasil-yapilir-2

Yukarı da sizlere ekonomimiz hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Çok da iç açısı bir ekonomiye sahip olmadığımızı hepimiz görüyoruz. Ancak gene de tam istihdam ile çalışmayan çok sayıda şirket var. Bunlar eleman ihtiyaçlarını karşılamak için İŞKUR’dan yardım talep ediyorlar. Çünkü kaliteli elemanın bulmak ve İŞKUR’un işletmelere ve belediyelere sunduğu hizmetten yararlanmak istiyorlar. Tek yapmanız gereken İŞKUR’un web sitesine girmek ve gerekli vasıflarınızı teker teker oraya bildirmek olacaktır. Daha sonra size uygun bir iş olduğu zaman İŞKUR tarafından size mesaj gelecektir. Ya da kısa aralıklar ile şehrinizde bulunan İŞKUR ofisine giderek bilgi alabilirsiniz. Kısa sürede size uygun bir iş bulunacaktır. Ülkemizde kalifiye eleman açığı neredeyse işsizlik oranına yakın derecede seyrediyor.

Bu durumu düzeltilmesi için İŞKUR ve Ticaret ve sanayi odaları eğitim sonunda hazır iş adı altında birçok kurs düzenliyor. Bu kursları takip ederek işi öğrenebilir ve bu sayede kendinize bir iş bulabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉