• PAYLAŞ

Karın Çatlakları için Alternatif Çözümler Nelerdir ?

  • 04/11/2016 - 21:05
  • 0 Yorum
  • 779 görüntüleme

Karın Çatlakları için Alternatif Çözümler Nelerdir ?

Gebelik döneminde özellikle karın gölgesinde ortaya çıkan çatlak oluşumu, pek çok kadının sıkıntı yaşadığı konular arasında yer alır. Ciltte çatlak oluşumun asıl nedeni, cildin genişlemesiyle beraber, içerisinde bulunan elastan ve kolajen liflerin uyumsuzluk yaşamasına dayalı olarak kopmasından kaynaklanır. Ciltteki oluşan çatlak kısımları yakından incelerseniz, bu bölgenin aslında diğer bölgelere göre daha ince yapıda olduğunu ve aslında tıpkı bir kağıt gibi buruştuğunu gözlemlemeniz mümkün olur.  Dolayısıyla bu bölgelerde tam olarak kolajen ve elastan lif kaybı yaşandığını göstermektedir. Çatlaklar sadece gebelik sürecinde içersin de değil, hızlı kilo almaya bağlı olarak ve bununla beraber derinin gerginleşmeye başladığı her süreç içerisin de bu oluşum belirmesi mümkündür. Çatlak oluşumu doğrudan kolajen eksikliğiyle bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz.

karin-catlaklari-icin-alternatif-cozumler-nelerdir-1
Günümüzde uzmanlar çatlaklar oluşmadan önlemler alınması gerektiğini ve en doğru yöntemin bu olacağının altını çiziyorlar. Piyasada kolayca bulunabilen çatlak önleyici olan kremler, çatlak bu oluşumun önüne geçmesi mümkündür, ancak asıl bilinmesi gereken çatlaklar oluşmadan kullanılması şartıdır. Örnek olarak ; karın bölgesinde doğumla birlikte bu tarz cilt sorunları yaşayan bireylerin, kesin ve net çözüm elde etmesi için karın germe operasyonuyla, bu cilt dokusunun bölgeden uzaklaştırılması olacaktır. Bu operasyon yapılması ile aynı zamanda karın kasları sıkılaştırılır ve bunun yanı sıra olarak  çoğunlukla oluşan fazlalık karın yağı da bölgeden alınır.

karin-catlaklari-icin-alternatif-cozumler-nelerdir-3

Örümcek Ağı Estetiği Ameliyatsız Bir Alternatif Sunar Mı ?

Son yılların en favori uygulaması olan Örümcek Ağı Estetiğinin çatlak sorunu yaşayan bireyler için ameliyatsız bir alternatif olduğunun altını çizen uzmanlar ; Örümcek Ağı Estetiği, tam olarak cilt altının elastan ve kolajen üretimini aktive eden özel bir tekniktir. Genel olarak yüz bölgesine uygulanıyor fakat kolajenden mahrum kalmış olan çatlak karın bölgesine uyguladığında ise, izlerin oldukça toparlandığını, karın bölgesinin form kazandığını ve gözle görülür olarak çatlakların silikleştiğini gözlemliyor. Ameliyatsız bir alternatif olarak düşünülebilir, fakat bu tamamen çatlakların durumuna bağlı olarak değerlendirilmesi gereklidir.

karin-catlaklari-icin-alternatif-cozumler-nelerdir-2

Karın bölgesinde bulunan çatlaklar için mutlaka uzman bir doktor tarafından muayene yapılarak doğru olan tedavi yöntemi belirlenmeli ve bu tedavi yöntemine göre hareket edilmelidir.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉