• PAYLAŞ

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır ?

  • 07/08/2016 - 00:57
  • 0 Yorum
  • 910 görüntüleme

Bir çok bayanın bakım esnasında el, yüz , saç bakımın yanı sıra kirpiklerine de önem verdiği bilinmekte. Kirpikler yüz ifadesini, göz şeklini belirleyen ince detaylardır ve bakımları yapılmadığı zaman aynı saçlar gibi kuvvetini yitirir ve dökülmeye başlar. Kirpikler kimi bireylerde uzun olurken kimi bireylerde oldukça kısa olabiliyor. Halk arasında uzun kirpiklerin makbul olduğu dile getirilir. Kirpik bakımının hazır olarak elde edilen bakım kürleri olduğu gibi, bu kürleri evde kendiniz hazırlayarak da kullanabilirsiniz. Doğal malzemelerle hazırlanan bu kürler çeşidine göre kirpikleriniz kuvvetlendirebilir veya uzamasını sağlayabilir. Alanında uzman olan Suna Dumankaya ‘nın önermiş olduğu kirpik bakımı ve uzaması yardımcı olacak doğal kürleri sizin için derledik.

kirpik-bakımı-nasıl-yapılır

Suna Dumankaya Kirpik Dökülmelerine Karşı Bitkisel Kür ;

-5 gram lanolin

-10 gram badem yağı

-5 gram vazelin

Hazırladığınız malzemeler olan 10 gram badem yağı, 5 gram lanolin ve 5 gram vazelini küçük bir kap içerisinde iyice karıştırıyoruz. Ardından önce kaynamakta olan suyun üzerine hazırladığımız kap ile beraber koyarak benmari usulü eritiyoruz. Hazırlanan karışımı cam bir kavanoz içerisine alınarak saklanır ; her gün düzenli olarak kirpi dökülmesi yaşanan bölgeye uygulanır.

Suna Dumankaya Kirpik Uzatmak İçin Bitkisel Kür ;

-5 tane ceviz içi

-5 tane fındık içi

-1 fincan zeytin yağı

Hazırladığınız malzemeler olan 5 tane ceviz içi, 5 tane fındık içi ve 1 fincan zeytin yağının içerisine eklenerek benmari usulü ısıtıyoruz, ısıtma işleminde zeytinyağının içerisinde bulunan ceviz ve fındığın kararması beklendikten sonra iyice süzülerek bir cam kavanoz içerisine alıyoruz. Akşamları yatmadan önce kirpiklerimizi uzatmak için uyguluyoruz. Kısa bir süre sonra etkisini göreceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉