• PAYLAŞ

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • 14/04/2017 - 19:43
  • 0 Yorum
  • 779 görüntüleme

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi günümüzde her bireyin birden fazla kredi kartı bulunmaktadır. Doğru kullanıldığında kullanıcısına önemli bir destek olan bu hizmetleri alabileceğiniz noktalar bankalardır. Her bankanın kendisine özgü bir kredi kartı var. Bu kartın hizmet alanına genişletmek ve kullanıcıların daha fazla kullanmasını sağlamak için sürekli kampanyalar düzenlenmektedir. Tabi bu gibi nedenlerden ötürü yanlış kullanan birçok kişi ise kredi kartının borcunu ödeyemeyerek kendini bir anda borç batağında buluyor. Günümüzde geçmişe nazaran kredi kartı almak ya da limitini yükseltmek için yapmanız gereken bazı işlemler var. Bu işlemlerin yanında sağlamanız gereken önemli şartlarda bulunmaktadır.

Öncelikle kredi kartı alabilmek için banka sicilinizin temiz olması gerekiyor. Ardından aldığınız kredi kartını ödeyebileceğinizi garanti eden bir geliri bankaya ispatlamanız gerekiyor. Gelirin düzenli olması size kredi kartının verilmesi için en önemli detaydır. Eğer düzenli bir gelir gösteremeyecekseniz bankaya giderek kredi kartı başvurusu yapmanıza gerek yok. Büyük ihtimal ile size verecekleri cevap hayır olacaktır. O nedenle önce gelir sahibi olmalısınız. Ardından kredi kartı limitinizi de belirlemelisiniz. Bu limiti gelirinizin çok üzerinde tutmanız mantıksız bir karar olacaktır. Çünkü bu nedenle ödemelerde büyük ihtimal ile sorunlar yaşarsınız. Ve gelecekte işinizi kolaylaştırmak için almış olduğunuz kredi kartın yüzünden borç batağına düşebilirsiniz. Bu şartları sağladıktan sonra kredi kartı başvurunuzu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Şube Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Kimliğiniz, gelirinizi beyan edecek bordronuz ve ikametgah bilgileriniz ile birlikte istediğiniz herhangi bir bankanın şubesine giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunu tercih etmek size kalmış. Çok sayıda banka var ve bu bankaların müşterilerine sundukları birçok hizmet bulunuyor. Kendiniz için en doğru avantajları sağlayan bankayı ve kredi kartını bulduktan sonra başvurunuzu yapmakta fayda var. Taksit sayısı, taksit erteleme şansı, kredi kartı aidatı ve kazandırdığı bonusları araştırmanıza mutlaka ekleyin. En doğru kredi kartını bulmanızda bu detaylar size rehberlik edecektir. Özellikle aidat yüzünden başınızı banka ile ağrıtmak istemiyorsanız doğru tercihi yapmanızda fayda var.

İnternet yolu ile kredi kartı başvurusu

Teknoloji hizmetleri bankaların çok önem verdikleri ve gün geçtikçe de hızlandırdıkları alanlardan birisidir. Artık neredeyse tüm bankacılık işlemlerinizi buradan rahatlıkla yapabilirsiniz. Bununla birlikte kredi kartı başvurunuzu da bankanın internet şubesi üzerinden yapma şansınız var. Herhangi bir bankanın web sitesine giriş yaptıktan sonra kredi kartı başvurusu sekmesini ya da hizmetler sekmesini tıklayın. Burada bankanın sunduğu hizmetler arasında kredi kartı bilgilerini okuyun ve size uygunsa gerekli linke tıklayarak başvuruda bulunan. Kısa süre içerisinde size cevap gelecektir. Ancak cevabın olumlu olup olmaması sizin banka kredi notunuza bağlıdır. Kredi notunuz ve sağladığınız bilgiler yeterliyse başvurunuza cevap olumlu bir yönde gelecektir. O nedenle şartları sağlarken dikkatli olmanızda fayda var.

Mobil ile Kredi Kartı Başvurusu

Akıllı telefonların çıkması ile birlikte her bankanın ve finansal kuruluşun artık cep telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulaması bulunmaktadır. Akıllı telefonunuzda ki uygulama sayesinde kredi ve kredi kartı başvurunuzu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi bu başvuruyu yapabilmek için genelde banka müşterisi olmanız istenmektedir. O nedenle hesabınızın olduğu bankanın uygulamasını indirerek başvurunuzu yapmalısınız. Ya da bankanın müşteri hizmetler servisini telefon ile arayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem günümüzde çok fazla tercih edilmese de bire bir görüşme ile ilgili bilgiler alabilir ve başvurunuzu sağlama şansını değerlendirebilirsiniz. Bu üç yöntemden birisini kullanarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉