• PAYLAŞ

Meme Estetiğinde İzsiz ve Doğal Sonuç Nasıl Alınır ?

  • 09/11/2016 - 21:40
  • 0 Yorum
  • 930 görüntüleme

Meme Estetiğinde İzsiz ve Doğal Sonuç Nasıl Alınır ?

Göğüs estetiği, bayanların en fazla talep ettikleri estetik operasyonların arasında geliyor. Bugün estetik cerrahide birbirinden farklı teknikler kullanılarak uygulanan göğüs büyütme operasyonlarında, protez kullanılmadan yapılan yağ transferi tekniğini ise bayanlar arasında en fazla göğsünde sarkıklık olmayanlar tarafından tercih ediliyor.

meme-estetiginde-izsiz-ve-dogal-sonuc-nasil-alinir

meme-estetiginde-izsiz-ve-dogal-sonuc-nasil-alinir-3

Göğüslere yağ transferi yapılarak büyütme uygulamasının ayrıntılarını uzmanlar şöyle açıklıyorlar ; Memeye yağ transferi, Cihantimur Yağ Transferi tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Bu teknik tam olarak  kapalı, hava almayan bir sistem ile yapıldığı için, uygulanan diğer yağ enjeksiyonlarından daha farklı bir avantaja sahiptir. Genel olarak bireylerin göbek veya  kalça bölgesinden yağı alınır ve sonrasında göğüslere enjekte edilir. Cihantimur Yağ Transferi uygulaması sayesinde alınan yağ dokusu, fonksiyonlarını ve aynı zaman da canlılığını kaybetmez, enjekte edildiği alan üzerinde yaşamaya devam eder. Aynı zaman da bu sayede eğer birey radikal olarak bir kilo verme durumu yaşamaz ise, enjekte edilen yağın ömür boyu kalıcılığı da garanti edilmiş olmaktadır. Dokunulduğu zaman veya görüntüde de kesinlikle protezler gibi yapay bir his oluşturmamaktadır.

meme-estetiginde-izsiz-ve-dogal-sonuc-nasil-alinir-1

Memeye Yağ Transferi Uygulamasını Kimler Yaptırabilir ?

Ömür boyu kalıcılığı olduğu belirtilen bu tekniğin kimlere yapılabileceğini detaylandıran uzmanların açıklamalarına dikkate alındığında ; Eğer göğüsler normalden çok fazla sarkık durumda değilse, ciltte oluşmuş herhangi bir elastikiyet sorunu yoksa, olağandan çok daha fazla göğüslerin büyümesi istenmiyorsa ve bunların yanı sıra memeye yağ transferi için yeteri kadar yağ dokusu bulunuyorsa, bu operasyonu yaptıracak bütün kriterleri taşıyorsunuz demektir. Memeye yağ transferi uygulaması genel olarak her yaşta yapılabilir fakat göğüsün gelişimsel sürecini mutlaka tamamlamış olması aranan şarttır. Çoğu kadınlar çocuk sahibi olmadan öncesinde meme yağ transferi uygulamasının yapılmaması gerektiği düşünmektedir. Bu yanılgının asıl olarak altında çocuk sahibi olunmasından sonra emzirme problemi yaşayabilecekleri endişesi taşımaları yatmaktadır. Aslına bakıldığında ise göğüs ameliyatları kesinlikle süt bezelerini etkilemeyecek şekilde yapılır ve bu nedenle de memeye yağ transferi ameliyatları kesinlikle emzirme için bir engel teşkil etmediğinin bilinmesi gerektiğinin uzmanlar altını kalınca çizerek belirtiyorlar.

meme-estetiginde-izsiz-ve-dogal-sonuc-nasil-alinir-2

Memeye Yağ Transferi Uygulamasından Sonra Herhangi Bir İz ve Yara Oluşur MU ?

Yağ enjekte edilerek yapılan göğüs büyütme operasyonunun, diğer göğüs estetiği ameliyatlarına göre en önemli olan avantajı, bireyin kendi bedeninden alınan yağların yani daha açık bir anlatımla bireyin bedenine ait bir dokunun memeye enjekte edilmesi ve bu işlem yapılması esnasında sırasında herhangi bir iz ve yaranın kesinlikle oluşmamasıdır. Bir diğer bilinen avantajı ise, memeye yağ transferi esnasında alınan yağlar, bireyin istenmeyen bölgelerindeki yağlardan alınması, hem bireyin bu yağlardan kurtulması, hem de son derece orantılı olan göğüslere kavuşması sağlanır. Birey operasyon sonrası çok çabuk toparlanır ve hatta hemen ertesi gün günlük yaşantısına dönmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉