• PAYLAŞ

Metabolizmanızı Canlandırmak İçin Tere Tohumu

  • 22/06/2016 - 17:51
  • 0 Yorum
  • 888 görüntüleme

Metabolizma-Hızı_v1

Metabolizma vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enerjidir Eğer vücudumuza gerekli enerjiyi sağlayamazsak yorgun düşer arkasında çeşitli hasatlıklara yakalanma riskimizi arttırırız. Metabolizmamızın her zaman düzgün çalışması bizleri sağlıklı kılacağı gibi cildimizin de diri kalmasını sağlar. Günlük yaşantımızda çok kolay hazırlayacağımız bazı kürlerle Metabolizmamızın sağlıklı çalışmasını sağlayabiliriz, metabolizmaya en iyi gelen bitki tohumlarından biri tere tohumudur.

Tere tohumu  sabah aç karnına belirli bir süre kullanıldığında başta tiroid hormonu olmak üzere genelde metabolizmayı uyarıcı bir etki göstermektedir ve metabolizmanın canlanmasına son derece yardımcı olur.

Tere tohumları ,aşa yukarı susam çekirdeği boyutların da  ama daha koyu parlak kırmızı renktedirler. Tere tohumunu aktif troid bezi rahatsızlığı olanlar için kullanması önerilmez. Troidi yavaş çalışan pek çok kişinin bilinçli kullanıldığında daha rahat kilo verdirdiğini söyleyebiliriz.

Tere tohumu tek başına zayıflama için kullanılmaz bu şekilde  sonuç verseydi sanırım bir mucize olurdu, asla öyle algılanmamalıdır. Doğru kullanıldığın da ek bir yardım sağlayabilir. Bazı ilaç firmaları tere tohumunun haplarını da piyasaya çıkarmaya başlamışlardır. Ancak fiyatları baya yüksek durum da. Tere tohumu yardımcı bir etken olmakla beraber kullanımında tadından dolayı biraz zorluk vardır,  tadı buruk acıdır. Kullanım esnasın da tohum olması yerine havanda dövülerek toz halinde tercihinde kullanılabilir.

Tere tohumunu , tadı pek hoş olmadığından dolayı 1-2 küçük çay kaşığı iyi, kaliteli bir balla karıştırarak yersek daha uygun olur. Tere tohumunu sabah aç karnına almaya başladıktan sonra üzerine bir kahve fincanı da ılık su içmek etkisini arttırmasına yardımcı olur.

Tere tohumu ülkemizde yetişmekte olup, pahalı olmayan, doğal bir bitki türüdür. Tere tohumu elde edemezseniz tere tohumu yerini tutmasa da  yeşil, taze tere yapraklarının da kısmen yardımcı etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Önemli Uyarı : Aktif mide rahatsızlıkları olanlar örneğin mide ülseri, kanaması, gibi tere tohumunun acı tadı daha da rahatsız edici bir hale  gelebilir. Bu kişilerin tere tohumunu kullanmaya karar verirlerse son derece dikkatli kullanmasını öneririz.

indir (12)

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉