• PAYLAŞ

Öksürük Kesici Ballı Karışım

  • 30/06/2016 - 15:59
  • 0 Yorum
  • 877 görüntüleme

910276_620x410

Öksürük insanoğlunu en çok rahatsız eden vücut tepkilerinden biridir. Geceleri tutan öksürük bazı zamanlara sabahlara kadar kesilmez ve insanı uyutmaz. Öksürük aslında çok hafife alınsa da bir çok ciddi hastalığın belirtisidir. Şiddetli olan öksürükler üst solunum yollarımızda ciddi tahrişlere yol açar. Sigara kullanımı öksürüğü tetikleyen  başlıca nedenler arasındadır. Yıllar önce ince hastalık adı verilen tüberküloz halk arasın da verem olarak bilinir en büyük belirtileri arasında kesik kesik öksürük ilerleyen aşamalarda ise kanla karışık olarak öksürüğe bağlı balgam çıkarmadır. Öksürüğe aynı zaman da zamansal alerjiler de neden olur saydığımız hastalıklara baktığınız çok ciddi hastalıkları işaret etmektedir. Sürekli olarak öksürük krizlerine maruz kalıyorsanız yada öksürükleriniz belirli aralıklarla ama kesik kesik oluyorsa mutlaka alanın da uzman bir hekime gitmenizi tavsiye ederiz. Bitkiler doğanın mucizeleridir ve bir çok tedavi de oldukça iyi sonuç verir ama unutmamanız gereken, bitkilerden faydalanmadan önce mutlaka uzman bir hekim tarafından teşhis konulan hastalığınıza bitkisel çözümlerle iyileşme sürecine destek olmaktır. Doğanın mucizeleri bitkilerden yardım alırken hekiminizin size önerdiği ilaçları asla ihmal etmemelisiniz.

Sizlere önereceğimiz karışım öksürük kesme konusunda çok iyi olduğu gibi aynı zamanda vücudunuza enerji de verir. Karışımın hazırlanışı be uygulanışı oldukça kolaydır. Karışım da kullanılacak malzemeler her evin mutfağında rahatlıkla bulunabilen basit malzemelerdir.

Öksürük kesici karışım için gerekli malzemeler, 1 çay kaşığı kadar bal,  1 çay kaşığı kadar zencefil,  1 adet çeyrek limon, 1 çay kaşığı kadar zerdaçal, 1 çay kaşığı kadar kimyon, çok az karabiber ve 1 cay kadar kaşığı tarçın.

Hazırladığımız bu malzemeleri bir küçük kase içerisine alıyoruz ve iyice bütün baharatlar ve bal macun haline gelene kadar karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu karışımı gün içerisinde sabah, öğle ve akşam bir çay kaşığı öksürük kesilene kadar kullanıyoruz. Karışımı kullanmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra etkisini göreceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉