• PAYLAŞ

Sağlıklı Yaşam İçin Ayaklarınızı Sıcak Suya Koyun

  • 30/06/2016 - 15:43
  • 0 Yorum
  • 818 görüntüleme

Yaşantımızda en çok hastalığa yakalanmamızın nedeni aslında kimsenin farkında olamadığı ayaklarımız. Kış aylarında üstümüzü kat kat giyinerek sokağa çıkıyoruz her zaman kendimizi bedenimizin üst kısmını koruyarak hasta olmayacağımıza odaklıyoruz. Bilinenin aksine bir çok hastalığın ana nedeni ayaklarımızdan aldığımız soğuk çok fazla ayakta durmak. Ayaklarımız vücudumuzun aslında en önemli uzuvları arasında her şeyden önce bütün yükümüzü onlar taşıyor ve belli bir zamandan sonra ayaklarımız yorgunluğa karşı verdiği bir tepki olarak şişmeye başlıyor. Kış aylarında aldığınız soğukların etkisi ile grip, biraz daha ilerlediği takdir de kronik olarak öksürüğe ve üst solunum yolları hastalıklarına dönüşüyor. Bu hastalıklara yakalanmadan önce aslında yapacağınız 40 dakikalık sıcak su metodu size sağlıklı bir yaşam sunacaktır.

ayak_1

Kışın veya yazın akşamları evimize geldikten sonra bir kap içerisinde kaynatıp sonradan ayaklarımızın dayanabileceği kadar sıcaklık da olan suyu geniş bir kap içerisine alarak 40 dakika kadar suda tutmak gün boyunca yaşadığınız tüm yorgunluğa alacağı gibi stresten de kurtulacaklasınız. Kış aylarında soğuk algınlığı durumlarında, kaynatıp sonradan ayaklarımızın dayanabileceği kadar sıcaklık da olan suyu geniş bir kap içerisine alarak ayaklarımızı içine sokuyoruz. Ayaklarımız sıcak suyun içerisindeyken mutlaka vücudumuz terleyene kadar sıcak sudan çıkarmıyoruz. İyice terledikten sonra kesimlikle duş almıyoruz terli olan elbiselerimiz çıkarıyoruz yenilerini giyiyoruz. Bu uygulamayı yaptıktan sonra kesinlikle 5-7 saat arası dışarı çıkmıyoruz, soğuk içecekler içmiyoruz. Sıcak su uygulaması aynı zamanda öksürük sorunu yaşayanlara da önerilir soğuk algınlığında yaptıklarımızın aynısını öksürük sorunlarınız için de yapabilirsiniz. Sıcak su uygulaması balgam çıkarmanızı sağlayacaktır.

Ayaklarımızı sıcak suya sokarak ve terleyerek bir çok hastalıktan kurtulmanız mümkün olacaktır bu uygulamayı hasta iken 3-4 gün üst üste uygulayın çok iyi geldiğini göreceksiniz. Yorgunluk için her gün 40 dakika ayaklarınızı suda tutmanızın verdiği rahatlığı ertesi gün anlayacaksınız. Sağlıklı bir yaşam için kendinize iyi bakmanız gerektiğini asla unutmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉