• PAYLAŞ

Online Pazarlama Trendi Nasıl Oluşturulur?

  • 29/11/2016 - 16:54
  • 0 Yorum
  • 791 görüntüleme

Online Pazarlama Trendi Nasıl Oluşturulur?

2016 yılını geride bırakmamıza çok az bir zaman kaldı. Dünyada ki önemli şirketler bu yılda insanlara ulaşmak için çok farklı yollar denediler. Bu sayede satışlarını yükseltmeyi ve gelirlerini arttırmaya çalıştılar. Kimileri bu konuda çok başarılı bir yıl geçirirken kimileri istediğini başaramadı. Bu yayınımız da sizlere son yılların popüler trendi olan online pazarlama hakkında bilgi vereceğiz. İnternetin hızlı bir şekilde yayılması, sosyal medya kanallarının insanlar tarafından sıkça kullanılması şirketleri bu yönde pazarlama faaliyetleri yönetmek zorunda bıraktı.

Online Pazarlama Nedir?

Şirket ürettiği ürünü ya da sunduğu hizmeti müşterilerine tanıtmak zorundadır. Bunu yapmak için pazarlama faaliyetlerine ağırlık vermesi gerekiyor. Geçmişte en çok tercih edilen yöntem televizyona reklam vermekti. Ancak online pazarlama günümüzde bu alanı geçmiş gibi görünüyor. Sosyal medya kanalları ve internette bulunan birçok site yardımı ile yapılan pazarlama faaliyetine verilen isimdir. Günümüzde şirketini ileri götürmek isteyen herkesin bu yolu mutlaka denemesi gerekiyor. 2016 yılında bu alanda en çok dikkat çeken online pazarlama faaliyetlerini anlatalım.

  1. Video Reklamlar Pazarın hakimi

İnsanlar birşeyler okumaktan çok bir şeyler izlemeyi seviyor. Ancak izleyecekleri video dikkat çekici olursa sonuna kadar izliyorlar. Video tamamen reklam olsa dahi güzel hazırlanmış bir reklamı izlemeyecek insan tanımıyor. Özellikle Youtube bu alanda şirketlerin en çok tercih ettikleri sitelerinde başında geliyor. Video şeklinde hazırlanan reklamlar her oynatımın başına kısa bir şekilde gösteriliyor. Bu da şirketin reklamını aktif bir şekilde yapmasına yardımcı oluyor. Gelecekte değerini katlayarak devam edecektir.

 

online-pazarlama-trendi-nedir-nasil-yapilir

  1. Uygulamalar ışık saçıyor

Akıllı telefonlar sayesinde internet giderek mobile doğru bir kayma gösteriyor. Büyük şirketler internetin geleceğinin telefonda olduğunu düşünerek mobil uygulamalara önem veriyor. Uygulama sayesinde insanlar istediklerini görmek için internette site aramak yerine bu uygulamayı kullanmayı tercih ediyor. Bu uygulamalar ayrıca yapan firmaya para kazandırıyor. Google bu konuda bir araştırma açıkladı ve şirketler için bu uygulamaların güzel bir gelir kaynağı oluşturduğunu açıkladı.

  1. Mobil Krallığı Geliyor

Bilgisayar hızlı bir şekilde yükseldi düşmesi de aynı hızla olacak gibi duruyor. Özellikle bundan 10 yıl önce çıkmaya başlayan akıllı telefonlar sayesinde insanlar tüm işlerini bu cihazlar sayesinde yapabiliyor. Bu bilgisayar satışlarının düşmesine neden oluyor. Bir masaüstü bilgisayar ile bir akıllı telefonun kapasitesi aynı olabiliyor. Kullanım kolaylığı olarak ise mobil tercih ediliyor. Şirketler yaptıkları araştırmaları mobile endeksli bir şekilde yapmaya devam edecek gibi duruyor.

online-pazarlama-trendi-nedir-nasil-yapilir-2

  1. Sanal Gerçeklik

Bu cihaz insanlara oturdukları yerden dünyanın her noktasını sanki geziyormuş gibi hissetmelerini sağlıyor. Sanal gerçeklik cihazları pazarına teknoloji şirketleri büyük önem veriyor. Cihazların ortaya çıkmasının ardından şirketler bunlar için yeni bir uygulama duyuruyor diyebiliriz. Amazon, Google ve Facebook gibi dev şirketlerin sanal gerçeklik konusuna yaptıkları yatırımlar inanılmaz boyutlara ulaşmış durumdadır.

  1. Giyilebilir Teknoloji

Teknolojiyi artık sadece cebinizde taşımanıza gerek yok. Akıllı saatler ile ivme kazanan giyilebilir teknolojiler yakın zamanda hayatımızı bizim için kontrol edecekler gibi duruyor. Tansiyonunuzu, şekerinizi ve kalp hızınızı ölçen bu cihazlar sizi hastalık öncesinde uyarma özelliklerine sahip duruma geldiklerini söyleyelim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉