• PAYLAŞ

Parmaktaki Siğiller Nasıl Tedavi Edilir?

  • 14/08/2016 - 12:40
  • 0 Yorum
  • 1232 görüntüleme

Siğiller başlıca nedeni insan papillom virüsünden HPV kaynaklanmaktadır ve farklı boyut, renk ve şekilde ortaya çıkması mümkündür. Vücutta herhangi bir yerde ortaya çıkabilmesine rağmen  genel olarak ayaklar, yüz ve eller üzerinde görülürler. Çok nadir olarak  siğiller acı verici olmasına rastlanır bu türüne, herpetik dolama olarak isim verilmiştir. Çoğunlukla siğiller hastalıklara veya diğer sağlık problemlerine neden olmaz. Genel olarak siğiller uzun bir süre vücutta kaldıktan sonra kendiliğinden yok olmaya başlarlar. Parmaklarda bulunan siğillerden eczanelerde reçetesiz olarak satılan ilaçları kullanarak veya tıbbi tedavi görerek tedavi etmeniz mümkün. Aynı zamanda parmaklarınız üzerinde siğil oluşumunu belirli şekilde önlemler alarak engellemeniz mümkün.  Genel olarak siğiller nasıl geçer ve siğil oluşumu engellemenin yolları hakkında bilmeniz gerekenler ;

Parmaktaki Siğiller Nasıl Tedavi Edilir 2

-Vücutta çıkan siğil için taze sarımsak kullanın. Bu tamamen doğal olan yöntem ile, sarımsağın doğal yakıcı etkisinin siğili kabarttığı ve kendiliğinden düşmesini sağladığını söyleyebiliriz. Bu yöntemin tamamen doğal yollara dayalı olarak yapıldığını, siğiliniz için tıbbi tedaviler kadar etkili olamayacağı ihtimalini aklınızdan çıkarmayın.

-Bir veya iki diş kadar sarımsağı ezin, macun kıvamına gelene kadar havan içerisinde dövün. Hazırladığınız sarımsağı siğillerinizin üzerine iyice sürün, sarımsağın siğilinize etki etmesi için bandajla sarın.

-Diğer bir uygulama olarak taze sarımsağı günde bir kere olmak üzere siğillerinize sürün fakat siğilinizin çevresindeki cildinizin herhangi bir yerine sarımsak sürmekten kaçının. Sağlıklı olan cildinize saf vazelin sürerek sarımsak o bölgeleye yapışmasını engelleyebilirsiniz.

-Siğillerinizi elma suyu sirkesi ile yıkayın. Elma suyu sirkesinin doğal etkisi siğillere neden olan insan papillam virüsünü tamamen yok etmez fakat oldukça yakıcı özelliğe sahiptir bu nedenle siğil olan cildin soyulmasına aynı zaman da dökülmesine yardımcı olur. Elma suyu sirkesini kullandığınızda siğilleriniz üzerinde biraz acı veya şişlik oluşumu ile  karşılaşabilirsiniz. Ancak bu oluşan semptomlar birkaç gün sonra tamamen geçecektir.

Parmaktaki Siğiller Nasıl Tedavi Edilir 3

-Siğillerin üzerine fesleğen yaprakları sürün. Taze olan fesleğen bünyesinde virüs önleyici bileşenler içerir, vücutta bulunan siğillerin yok olma sürecini son derece hızlandırmaya yardımcı olabilir.

-Ellerinizi iyice temizleyerek veya bir havan kullanarak, ıslak ve tam olarak lapa gibi görünene kadar yarım bardak kadar taze fesleğen yaprağını havanda iyice döverek ezin. Ezilmiş olan fesleğen yapraklarını siğilleriniz üzerine sürün ve siğillerinizi temiz  bandaj veya temiz bir kumaş yardımı ile sarın.

-Vücutta bulunan siğiller düşene kadar bu uygulamayı aşa yukarı, bir ya da iki hafta boyunca uygulamaya özen gösterin

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉