• PAYLAŞ

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir ?

  • 05/10/2016 - 17:44
  • 0 Yorum
  • 1013 görüntüleme

Pinterest Hesabı Kalıcı Olarak Tamamen Nasıl Silinir ?

Son yılların moda ikonu fotoğraf paylaşım sitesi Pinterest en hızlı gelişen sosyal ağlar kategorisinde yerini sağlam bir şekilde koruyor. Ancak herhangi bir sebepten ötürü Pinterest hesabınızı silmek istiyor olabilirsiniz. İşte bunun için yapmanız gerekenler makalemizin devamında siz değerli nasilyapilir.com ziyaretçileri için en açıklayıcı şekilde anlatımı yapıldı.

Pinterest başlangıç olarak instagram kadar popüler olmasada Dünya üzerinde ve hatta ülkemizde hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunmakta. Pinterest üzerinden fotoğraf paylaşım odaklı olarak sosyal ağ statüsünde bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Ancak her ne kadar her geçen gün siteye çeşitli yenilikler katılsa da bir türlü İnstagram kadadar popüler olamıyor. Bu nedenle bazı kişiler üye olup, belli bir süre sonra İnstagramın popüleritesinden etkilenerek Pinterest’i bırakabiliyor. İşte bu gibi durumlarda Pinterest hesabımı nasıl silebilirim sorusu akıllara geliyor.

Peki bu soruya cevap bulalım; Pinterest hesabını kalıcı olarak nasıl silebiliriz ?

Aslında diğer sosyal medya platformlarına kıyasla Pinterest üzerinden üyelik silmek çok daha basit. Diğer sitelerin teferruatlı uğraştırmaları, Pinterestte sanılanın aksine yok.

Pinterest hesabını silmek için ilk olarak Pinterest sitesine giriş yapıyor ve oturum açıyoruz. Siteye giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen ana sayfada ekranın sağ üst köşesinde yer alan kendi ismimize tıklıyoruz. Adımıza ait profil sayfamız açıldıktan sonra, alt tarafta yer alan görselde de görüldüğü gibi önce anahtar görünümlü simgeye, daha sonra ise açılan listeden seçenekler – Hesap ayarları butonuna tıklıyoruz.

pinterest-hesap-silme-nasil-yapilir-1

Hesap ayarları sayfası açıldıktan sonra “Hesabı Devre Dışı Bırak” bölümüne tıklayarak, hesap silme bölümünü açacağız. Daha sonra Pinterest hesabını neden silmek istediğinizi listeden herhangi birini tıklayarak seçin ve ardından siyah bir şekilde yazılı olan “Hesabımı kalıcı olarak kapatın” butonuna tıklayın.

 

pinterest-hesap-silme-nasil-yapilir-2

 

Yukarıdaki anlatılan tüm adımları yaptıktan sonra karşınıza çıkacak onay ekranında kırmızı renkli bir şekilde “Evet, e-postayı gönderin” linkine tıklayıp, hesabımızı kalıcı olarak silmiş olacağız. En son işlem olarak mail adresinize gelen maili de onaylayarak, Pinterest hesabınızı tamamen silme işlemini tamamlamış olacaksınız.

 

pinterest-hesap-silme-nasil-yapilir-3

 

Hesabınızı silmeden önce, bunun geri dönüşünün olmayacağını unutmamakta fayda olacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉