• PAYLAŞ

Pratik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 04/04/2017 - 14:39
  • 0 Yorum
  • 567 görüntüleme

Pratik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzelliğinizden ödün vermek istemiyorsanız cildinize mutlaka gerekli bakımı yapmalısınız. Tabi bunu yaparken gereksiz birçok ürüne yüksek bedeller ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Ayrıca çok vaktinizi alacak çalışmalardan da uzak durmanızda fayda var. Günümüzde alternatif güzellik cilt bakımları için çok sayıda yöntem var. Bu yöntemler hem daha az zamanınızı alıyor hem de daha uygun maliyet ile yapılabiliyor. Şimdi pratik bir şekilde evinizde bulunan malzemeler ile yapabileceğiniz cilt bakımları hakkında size bilgi vermeye çalışacağız.

Nemlendirme İşlemi

Dışarıda yüksek meblağlar ile nemlendirme yapmamak için evinizde basit bir şekilde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. İlk olarak yüzünüzü temizce yıkayarak işleme başlayın. Yüzünüzü hiç kurulamadan elinize bir parça vazelin alarak yüzünüzün her noktasına iyice sürün. Bu esnada yüzünüzde yağlı görünüm kayboluncaya kadar sıklıkla ıslatmaya devam etmenizde fayda var. İşlemi birkaç hafta devam ettirdiğinizde yüzünüzde ki farka kendiniz bile inanamayacaksınız.

Cilt Çatlakları İçin Yapılacaklar

Derin bir kap bulun ve bunun içini ılık bir su ile doldurun. Bunun içerisine birazcık elma sirkesi ekleyin ve karıştırın. Ardından yüzünüzü bu su ile iyice yıkayın ve kesinlikle kurulmayın. Kendiliğinden kurumasını bekleyin. Bu bakımı her gün yapmanız yüzünüz için gerekli olan ph’ı düzenleyecektir. Akneli ciltler için etkili bir yöntemdir.

Maden suyunun faydaları

Yüzünüzdeki makyajı temizlemek için pahalı ürünlere yönelmenize gerek yok. Bunun doğal bir ürün olan maden suyu size yardımcı olacaktır. Hem makyajın temizliği için hem de makyajın uzun süre kalıcı ve temiz durması için maden suyuna batırılmış bir mendili yüzünüzde fazla bastırmadan dolaştırmanız yeterli olacaktır.

Sivilcelerden Kurtulma Yolu

Hayatınızın bir döneminde birçok sivilce ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ne kadar sıkıntılı bir durum olsa da kurtulmanızın yolu basittir. Yapmanız gereken sivilcenin olduğu noktaya limon suyu ile tampon yapmak yeterli olacaktır. Birkaç gün sonra yüzünüzde ki farka kendiniz şahit olacaksınız.

Gözeneklerden Kurtulun

Gözeneklerinizi tıkayan durumlardan kurtulmak için yapabileceğiniz işlem evdeki birkaç ürün ile çok basittir. Küçük bir tencerenin içine kaynar su ile doldurun. İçerisine yarım limon suyu, bir avuç nane, adaçayı ve maydanoz ekleyin. Elinize bir havlu alın. Topladığınız saçınızın üzerine bunu yerleştirin ve yüzünüzü gözleriniz kapalı olacak bir şekilde bu suyun buharına tutun. Haftada bir kez uygulamanız gözeneklerinizin açılması için yeterlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉