• PAYLAŞ

Snapchat’de Ters Video Oynatma Nasıl Yapılır ?

  • 07/02/2017 - 16:14
  • 0 Yorum
  • 679 görüntüleme

Snapchat’de Ters Video Oynatma Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya, sosyal platform, sosyal ağlar derken günümüzde neredeyse yaşantının bir parçası haline gelen uygulamalar vazgeçilmez bir hal aldı. Artık bireyler iletişim kurarken veya bir aktivite için plan yaparken seni akşam ararım kelimesi yerine seni WhatsApp ‘dan ararım, Facebook ‘dan mesaj atarım gibi cümleler kuruyor. Sosyal medyanın bu kadar aktif olarak kullanılması tabii bu hizmeti sunan uygulamaların daha fazla kazanç elde etmesine olanak sağlıyor. Sosyal medya uygulamalarının kullanımının artması tabi uygulama geliştiricilerini da farklı rekabetler içerisine sokuyor. Uygulama geliştiricileri kendi uygulamalarını tercih eden kullanıcıları farklı uygulamalara geçiş yapmasını önlemek adına devamlı güncellemeler yaparak farklı özellikleri kullanıcılara sunmaya gayret ediyorlar. Bu uygulamalar arasında son zamanlarda popüler olan Snapchat bulunuyor.

SnapChat sosyal platforma sonradan girmesine rağmen oldukça hatırı sayılır kullanıcı sayısına sahip. Asıl ilgi çekici olan ise intenernet kullanımın yaygınlaşmasından bu yana var olan sosyal ağ uygulamalarının bir çoğu SnapChat uygulamasında bulunan özelliklerin neredeyse aynısını kendi uygulama özelliklerine kazandırmış olması. SnapChat uygulamasına olan bu yoğun ilgi rakiplerinin ilgisini oldukça çektiği açıkça görülen bir gerçek.

SnapChat rakiplerinin kendi özelliklerini kendi uygulamalarına katmalarına karşılık olarak farklı yeni özellikleri kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Yaptığı her güncelleme ile kullanıcılarının beğenisini toplamayı başaran SnapChat yakın zaman da yaptığı güncelleme ile beraber oldukça ilginç bir özelliği uygulamaya kazandırdı. Bu özellik tersten video oynatma özelliği. Bu özellik sayesinden birbirinden ilginç olan Snaplar hazırlayarak takipçilere gönderilebiliyor.

Snapchat’de Ters Video Oynatma Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Android ve İOS iletim sistemli olan cihazlarda en çok yüklenen ve kullanılan popüler uygulamalardan bir tanesi olan SnapChat app uygulamasında yakın zaman da gelen güncellemeler ile kullanım özelliklerine yenileri eklendi. Bu özelliklerden en ilgi çekici olanlardan birisi de çektiğiniz videolara geri sarma yada geri çekim özelliği.

Bu özelliği uygulama içerisinden kullanabilmek için snapchat çektiğiniz videoları , hikayem‘de paylaşımını yapmadan önce hazırlamalısınız.

Snapchat uygulamasında videoları tersten oynatmanız için çektiğiniz videoları paylaşımını yapmadan gönderinin üzerine basılı tutarak sağdan > sola doğru basılı tutarak çekin bu mod’ta tavşan yani hızlı , salyangoz yani yavaş simgeleri gelecektir << sola doğru ok işareti ise hazırlanan videoları tersten oynatması anlamına geliyor. Bu modu kullanarak hikayem üzerinden paylaşım yaparak veya kayıt ederek diğer paylaşım platformu olan ınstagram yada Facebook üzerinden paylaşma olanağı da sunar.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉