• PAYLAŞ

Sosyal Medya Hesaplarınızı Gizlemek İçin Yapılması Gerekenler

  • 10/05/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 535 görüntüleme

Sosyal Medya Hesaplarınızı Gizlemek İçin Yapılması Gerekenler?

Bildiğiniz gibi günümüzde sosyal medya neredeyse elinde akıllı telefon olan her insanın kullandığı bir alan olmuş durumdadır. Sade vatandaştan cumhurbaşkanına, büyük şirketlerin CEO’larına kadar herkes bu kanalları kullanıyor. Etkili bir şekilde kullanıldığında muhteşem geri dönüşler alınabiliyor. Ancak bazen çok can sıkıcı durumlarla karşılaşılabiliyor. Bazı şirketler işe alımda mülakata tabi tutulan kişilerin sosyal medya paylaşımlarını inceliyor. Bu sayede onun fikirleri hakkında bilgi sahibi olmayı başarıyorlar. Günümüzde sosyal medya hesaplarını gizlemek için çeşitli yöntemler bulunuyor. Tamamen kaldırmadan sadece belirlediğiniz insanların sizin hesabınızı görmenize fırsat vermiş oluyorsunuz. Şimdi size sosyal medya hesaplarınızı nasıl gizleyeceğiniz aktarmaya çalışacağız.

Twitter Hesap Gizleme

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya kanallarından birisidir. Burada etkileşim diğer sitelerden daha fazladır. Sadece arkadaşlarınız değil her kişi hesabınız takip etmeye müsait olması halinde sizinle iletişim kurabilir. Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız hesabınızı gizlemeniz gerekiyor. Bunun için yapılması gereken profilinize girmekle adımı atmakla başlıyor. Profilinizden Ayarlar ve gizlilik sekmesini bularak tıklamalısınız. Ardından gizlilik ve güvenlik bölümünü bulmalı ve açılan menü de Tweetlerimi korumaya al seçeneğine tıklamalısınız. Kaydet butonuna tıklayarak bu değişikliğin uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede attığınız twitleri sadece sizi takip etmesine izin verdiğiniz insanların görmelerini sağlayabilirsiniz. Sizi takip edenler arasında istemediğiniz insanlar varsa onları takipten çıkarabilirsiniz.

Facebook Hesap Gizleme

Sosyal medya çılgınlığını başlatan sitelerin başında Facebook gelmektedir. Bir arkadaşlık sitesi olarak başlatılan proje günümüzde milyarlarca insanın kayıt olduğu bir alan haline gelmiştir. İnsanlar arasında etkileşimin çok fazla olduğu bu yapı da yabancıların paylaşımlarınızı görmesini engellemek ve sadece sizin arkadaşlarınız olanların paylaşımlarını takip etmesini istiyorsanız ayarlarınızda küçük değişikler yapmalısınız. Bu değişikleri yapmak için paylaşımınız esnasında seçenekler sekmesini tıklamalısınız. Bu sekmede paylaşımınızı kimlerin göreceğini sınırlayabilirsiniz. Herkese açık bir şekilde paylaşabileceğiniz gibi arkadaşlar, belirli kişiler hariç, sadece ben ve belirlediğiniz arkadaşlar şeklinde sınırlayabilirsiniz. Bu özelliği sadece belirli paylaşımlarınız için sınırlayarak rahatça hesabınızda ki paylaşımları sınırlayarak Facebook hesabınızı rahatça kullanabilirsiniz.

Instagram Hesap Gizleme

Dünya üzerinde en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılan bu uygulamada paylaştığınız resimlerin herkes tarafından kullanılmasını istemiyorsanız yapmanız gereken basit birkaç işlem vardır. Akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasını açmalısınız. Ardından bu bölümde ki hesabınızı gizli konuma getirmenize yardımcı olacak olan gizli hesap yazısının yanında ki butonu aktif hale getirebilirsiniz. Gün geçtikçe artan paylaşım ve üye sayısı ile dikkat çeken uygulamada bu sayede paylaştığınız resimleri sadece sizi takip etmesine izin verdiğiniz kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Instagram programının tek özelliği fotoğraf paylaşmak olduğu için sizin için çok özel olarak resimlerinizi her insanın görmesinin bu şekilde önüne geçmiş olursunuz.

SnapChat Hesap Gizleme

Son zamanların en popüler sosyal paylaşım sitesi olan Snapchat’in özelliği anlık olarak silinen fotoğraflar ve videolar paylaşılmasıdır. Sadece belirli bir süre yayında kalan bu paylaşımlar silinerek internet tarihine karışması ile bilinmektedir. Bu kısa paylaşımlarınızı herkesin görmesini istemiyorsanız yapmanız gereken işlemler çok basittir. Uygulamaya girdikten sonra Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekiyor. Bu seçenekte karşınızda çıkan olan Hikayemi Görüntüleyebilir sekmesine tıklayarak burada gerekli ayarları yapıyoruz. Bu seçenekte paylaşımlarınızı sadece sizinle uygulama üzerinden arkadaş olanlarla kısıtlamak için “Arkadaşlarım” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Snapchat paylaşımlarınızı ve hesabınızı bu sayede gizleyebiliyorsunuz. Diğer sosyal medya uygulamaları için de farklı şekillerde gizleme seçenekleri bulunmaktadır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉