• PAYLAŞ

TeamViewer Çapraz Platform Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 09/11/2016 - 18:46
  • 0 Yorum
  • 752 görüntüleme

TeamViewer Çapraz Platform Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Uzun zamandan bu yana nerdeyse günümüzdeki her bilgisayar, tablet yada telefon üzerinden kullanılan ve uzaktan masa üstü bağlantı hizmeti sunan popüler uygulama Teamviewer yayınladığı son güncelleme ile beraber kullanıcılarına yeni özellikler sundu. Uzaktan erişim, uzaktan destek ve çevrimiçi toplantı yazılımı olan Teamviewer, son kullanıma sunulan güncellemesiyle çok daha işlevsel bir uygulama haline geldi. Uygulama içerisine gelen birçok özelliğin yanı sıra, genel olarak bakıldığında esas olarak ön plana çıkan özellikse çapraz platform desteği olduğunu söyleyebiliriz.

Teamviewer uygulaması Android, Windows Phone ve iOS platformları için kullanıma sunduğu uygulama güncellemesiyle birlikte bundan sonra çapraz platform desteğini kullanıcılarına sunuyor. Uygulamanın günümüzde aktif kullanıcı sayısı 1.2 milyardan fazla olması dikkatleri de üzerine toplamasına neden oluyor. Teamviewer’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu çapraz platform desteği ile beraber kullanıcılar bundan sonra ; Android, iOS yada Windows Phone işletim sistemleri fark etmeksizin, mobil cihazlardan mobil cihazlara uzaktan kontrol ve bunun yanı sıra ekran paylaşımını kolaylıkla  yapabilecekler.

teamviewer-capraz-platform-nedir-ve-nasil-kullanilir

 

 

Teamviewer uygulamasının çapraz platform desteği ile beraber, örnek olarak iOS işletim sistem tabanlı iPad tabletinizi kullanarak, Android işletim sistemi tabanlı akıllı cihazlarınıza erişim sağlayabileceksiniz. Tabii öncelik olarak bu işlemi yapabilmeniz için her iki cihazda da Teamviewer uygulamasının aktif olarak çalışıyor olması ve uygulamanın yayınlamış olduğu son sürümünün cihazlarda bulunması gerekiyor. Aynı zamanda uzaktan bağlantı yapacak olan kullanıcının da bu erişime izin vermesi zorunluluğu bulunuyor. Bu uygulama sayesinden artık ailenizden birisin tabletiyle ilgili bir sorun yaşadığı zamanlarda nerede olursanız olun uzaktan erişim sağlayarak destek olmanız mümkün.

 

teamviewer-capraz-platform-nedir-ve-nasil-kullanilir-2

 

Uygulama içerisinden yapılan Canlı ekran paylaşımı özelliği sayesindeyse pano üzerinden güvenli olarak bilgileri değiş-tokuş edebilme imkanına sahipsiniz. Uygulama üzerinden yapılan bu bağlantının güvenliğiyse 256-bit AES şifreleme ve bunun yanı sıra 2048-bit RSA anahtar değişimi ile koruma altına alınmasıyla oldukça güvenli olduğunu belirtmeliyiz.

Teamviewer uygulamasını İOS, Android ve Windows işletim sistemli olan cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

 

teamviewer-capraz-platform-nedir-ve-nasil-kullanilir-3

Uygulamayı indirmenizden sonra kurmanız ve bağlantı yapmak istediğiniz her iki cihazda aktif konumda olması ıd numaranızı ve belirlenen parolayı bağlanmak isteyen kullanıcı ile paylaşmanız uygulamanın tüm özelliklerini kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

 

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉