• PAYLAŞ

Türkiye’den Bow Messenger

  • 30/06/2016 - 17:41
  • 0 Yorum
  • 795 görüntüleme

bow-messenger

Her yıl düzenlenen TechCrunch Disrupt  San Francisco’da bu yıl ülkemizi temsil eden uygulama  Bow Messenger oldu. Bow Messenger ülkemizden küresel hedefli ilk mesajlaşma uygulamasını yayınlayarak oldukça ilgi gördü. Bow Messenger piyasada bu kadar çok sayıda mesajlaşma uygulaması varken, küresel rakiplerine karşı geliştirdiği en vurucu özellikleri arasında koşula bağlı mesajlaşma olacak. Bow Messenger, sunduğu bu özelliği ile mesajlaşma uygulamalarının arasında bunu getiren ilk popüler anlık mesajlaşma uygulaması olmak istiyor.

Bow Messenger’ın ortaya çıkışının mimarları kodlama ve diğer teknik altyapısında Caner Doğru ve Kerem Özkan tarafından geliştirilmiş. Uygulamanın görsel tasarımından sorumlu olarak Alper Bilgin ve uygulamanın geliştirilmesine oldukça destek olan Emir Benli’nin dahil olduğu dört kişiden oluşan çekirdek ekip, yaklaşık bir buçuk yıl kadar bir  hazırlık sürecinin ardından ilk uygulamasını çok yakın bir zaman dilimi olan 21 Eylül’de Google Play Store’ de indirmeye sunuldu.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulamaya, bir telefon numarası ile kolayca giriş yapabiliyorsunuz.  Bow Messenger uygulaması, diğer anlık mesajlaşma uygulamalarındaki,  sticker gönderme, durum bilgisi paylaşma, grup sohbet, fotoğraf, video, ses kaydı ve konum paylaşımı gibi temel özelliklerin tamamını yerine getiriyor. Sohbetlerde paylaştığınız fotoğraflara istek doğrultusunda filtre uygulayabiliyor ya da karşı tarafa yalnızca titreşim gönderebiliyorsunuz.  Ayrıca kullanıcı profil ekranınızdan, isteğe bağlı olarak telefon şebekeniz dahilinde e-posta göndermeniz veya telefon görüşmesi yapmanız da mümkün.

içerik      bow-messenger-uygulama-resimler-pictures

Bow Messenger’ın rakiplerinden tamamen ayrılan özelliği koşula bağlı olarak mesajlaşma ise bugün kullandığınız uygulama üzerinden zaman ve konum ayarlı mesajlarınızı göndermenizi sağlıyor. Zaman ayarlı mesajlar olarak göndereceğiniz mesajın – buna fotoğraf da dahil-  tarih ve saatini önceden kendiniz belirleyerek, günü geldiğinde karşı tarafa otomatik olarak iletilmesini sağlıyor. Konum ayarlı mesajlar ise, bu son derece etkili olacak bir gelişme mesajın alıcıya iletileceği bir alan tanımlanmasına imkan veriyor. Bunun uygulamayı kullanmak için harita üzerinden belirttiğiniz  bir alanı işaretleyerek, mesajın iletilmesi için haritada işaretlediğiniz alana girince mesaj otomatik olarak gönderiliyor.

Bow Messenger’ın bizlere sunduğu bu yenilikler şu ana kadar hiçbir uygulamada olmayan kullanım alanları sunuyor. Bow Messenger yenilikçi ve aynı zaman da ülkemizin başarı mühendisleri tarafından geliştirilmiş olması daha çok ilgi görmesi gerektiği anlamına geliyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉