• PAYLAŞ

Twitter ‘da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır ?

  • 04/08/2016 - 23:42
  • 0 Yorum
  • 943 görüntüleme

Sosyal ağ uygulamaları arasında kendine ciddi yer edinmiş tarzı ile farklılık gösteren Twitter diğer sosyal ağ uygulamaları gibi yenilikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Twitter uygulaması yakın zaman da yaptığı yenilikler arasında paylaşılan videoların otomatik olarak oynatma özelliği. Bildiğiniz gibi bu özellik aslında ilk olarak bir ekol haline gelmiş olan Facebook uygulaması sunmuştu. Twitter uygulamasının sunduğu bu özellik bazı kullanıcıların taktirini toplasa da bazı kullanıcılar için sıkıntı yaratıyor. Bu özelliğin kullanıcılar açısından sorun olan kısmı otomatik olarak devreye giren bu videoların kullanıcıların internet kotalarını sıkıntıya sokuyor olması. Bakmak veya incelemek istemeseler dahi gelen her video otomatik olarak devreye girmesi ile ciddi rakamlarda veri akışına neden oluyor bu da uygulama kullanıcılarının ister istemez faturalarını yansıyor.

twitter-da-otomatik-video-oynatma-nasil-kapatilir

Twitter uygulamasının yaptığı bu yenilik tıpkı Facebook’da olduğu gibi tepkilere neden olmasından dolayı Twitter özelliği devreye sokarken kullanıcılarına bu özelliği kullanıp kullanmamak kararı vermesine olanak sağlayacak kapatma özelliğini de beraberinde getirdi. Twitter kullanıcılarına otomatik video oynatmayı tamamen iptal edebilmeniz için ayarlar sekmesinde bir bölümde ayırdı. Twitter uygulamasında yapacağınız basit ayarlar sayesinde bir daha özellik devreye girmeyecek. Sizler için Twitter uygulamasının otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatacağınızı gösteren detaylı bir anlatım hazırladık bir göz atalım.

İlk olarak yapmanız gereken Twitter hesabınıza bilgisayarınız üzerinden giriş yapanız olacak.  Twitter hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş yaptıktan sonra hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan Tweetle ve Twitter da ara sekmelerinin tam orta kısmında kalan profil resmine tıklamak, açılan listedeki seçeneklerden ayarlar sekmesini seçiyoruz. Bu sekmeye tıkladığınızda aşağıda sizin için hazırladığımız görseldeki ekran açılacaktır. Görsel de kırmızı olarak işaretlediğimiz alandaki kutucukta bulunan tik işaretini kaldırıyoruz, ardında Değişiklikleri kaydet sekmesine tıklıyoruz. Bu aşama tamamlandıktan sonra bir daha otomatik video oynatma özelliği aktif olmayacak.

twitterde-video-oynatma nasıl kapatılır

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉