• PAYLAŞ

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

  • 20/06/2017 - 16:10
  • 0 Yorum
  • 1220 görüntüleme

Sosyal medya platformları gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve her gün farklı platformlar aileye katılıyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter da bu sosyal medya platformlarından biri ve günümüzün en çok kullanılanlar arasında yer almakta. İnsanlar kişisel görüşlerini ya da beğendikleri şeyleri Twitter’da paylaşarak etkileşim oluşturuyor. Bazı insanlar da ünlü olduklarını belirtmek için Twitter’dan onay almak için arayışa giriyor. İngilizcesi verified accounts Twitter olan onaylı Twitter hesabı olmak için bazı şartlar mevcut. Unutmayın ki mavi tik hilesi diye bir mevzu söz konusu değil; Twitter’da mavi tik alabilmek için gerekli şartları sağlamanız gerekmekte. Bu konumuzda twitter mavi tik başvurusu yapmayı ve gerekenleri konuşacağız.

Twitter’da Hesap Nasıl Onaylatılır?

Birey kendi için ya da firma hesabı için bu onayı alabilmektedir. Ancak Twitter’a ünlü olduğunuzu göstermek ve kanıtlamak için bir formu doldurmak gereklidir. Twitter onay başvuru formuna gitmeden önce bazı şartları da yerine getiriyor olmanız gerekiyor. Profilinizin tamamen doldurulmuş olması gerekir. Profil fotoğrafı, bio kısmı, kapak fotoğrafı ve web sitesi kısmı tamamen dolu olmalıdır.Twitter hesabınız bir telefon numarası ile onaylanmış olup; tweetlerinizin tüm kullanıcılara açık olması gerekmektedir. Ayrıca doğru doğum tarihinizi de profilinize girmeyi unutmayın.  Twitter’ın size onay başvurusu için sunduğu forma gidebilmek için https://verification.twitter.com/welcome adresine gitmelisiniz. Karşınıza çıkan uyarıları ileri diyerek geçmelisiniz. Devam ettiğinizde karşınıza 5 adet boşluk çıkacak ve sizden bu boşluklara web sitenizi girmeniz istenecek. Sitenizde onay almak istediğiniz hesap için takip et butonu da bulunmalı. O boşlukların hepsini doldurmak zorunlu değil; yalnız en az bir adet web sitesi gerekmekte. Web sitenizi girdikten sonra aşağı kısımda 500 karakterlik bir açıklama yazmalısınız. Bu kısım oldukça önemli çünkü neden onalı hesap almanız gerektiğini Twitter’a açıkladığınız kısım burası. Bu kısmı İngilizce olarak yazmak, daha kısa sürede cevap almanıza yardımcı olacaktır. Güzel bir açıklama yazısı yazdıktan sonra bir sonraki aşamaya geçerek mesajımızı gönderiyoruz. Twitter hesap onaylatma formu bu kadar. Ancak onaylı bir hesap alabilmek için ya bir ünlü olmalısınız ya da sizi kurumsallaştıracak bir atılımda bulunmanız.

Onaylanmış Hesapların Ayrıcalıkları Nelerdir?

Twitter hesabınızı onayladıktan sonra sizlere ayrıcalıklar sunmaktadır. Öncelikle hesap profil fotoğrafının hemen yanında bir mavi tik işareti belirir. Bu hesabınızın onaylı olduğunu insanlara göstermenizi sağlar. Ayrıca günde 20.000’e yakın takip isteği gönderme şansına da sahip olursunuz. Bu sayede profilinizin oldukça etkileşime sahip bir hesap olması sağlanır.

Twitter’da onay alma işlemi eğer gerekli koşulları yerine getiriyorsanız oldukça basittir. Başvuru formunu gönderdikten sonra size olumlu ya da olumsuz cevabın gelmesi Twitter ekibinin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Ancak çoğunlukla 5-10 gün arasında cevap gelmiş olacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉