• PAYLAŞ

Twitter-QR-Kod-NTwitter QR Kod Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 09/12/2016 - 12:16
  • 0 Yorum
  • 932 görüntüleme

Twitter-QR-Kod-NTwitter QR Kod Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Sosyal medya uygulaması Twitter, yakın zaman da yaptığı güncelleme ile sunduğu yeni özelliğiyle sosyal medya üzerinde büyük yankı uyandırdı. Snapchat uygulamasının QR kod özelliğinin bir benzerini getiren Twitter uygulamasının bu özelliği ne işe yarıyor? nasıl kullanılıyor? Yazımızın devamında sizlere detayları ile aktaracağız.

Twitter uygulamasının geçtiğimiz günlerde QR kod özelliğini kullanıcılar için devreye sokarak uygulama içerisinden diğer kullanıcıları çok daha kolay takip edebilmesinin önünü açmış oldu. Sosyal medya üzerinden Snapchat benzeri olan bu yeni özellik oldukça fazla konuşuldu. Twitter uygulamasının bu özelliğin nasıl kullanıldığını aşağıdaki adımları takip ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Twitter uygulamasının iOS ve Android sürümlerine gelen son güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulan QR Kod tarama özelliği ile uygulama üzerinden diğer kullanıcıları kolayca bularak, takip edebilme imkanına sahipsiniz. İOS ve Android cihazlara aynı anda gelen yeni sürümde özellik kullanılmaya başlandı.

Twitter uygulamasından kendi QR kodunuza ulaşmanız için uygulamayı açmanızdan sonra ekranınızın sol kısmında yer alan menü üzerinden QR Kod sekmesi üzerine dokunun ve açılan tarayıcı üzerinden QR Kodum sekmesine tıklayın. Bu işlemi iOS işletim sisteminde Ayarlar sekmesi kısmından bulabilirsiniz.

Twitter uygulaması üzerinden QR kodunuzu kaydetmek yada paylaşmak istiyorsanız aynı sayfa üzerinden ekranın sağ üst köşesinde yer alan paylaş sekmesine tıklayarak Kaydet veya Şununla paylaş seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Twitter uygulaması üzerinden bir kullanıcıyı takip etmek istediğiniz zaman, QR kod tarayıcınız aktif  konumdayken karşıda bulunan kullanıcının QR kodunu taratıyoruz ve çok kısa bir sürede kişinin profilini kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu kod üzerinden profili ziyaret edebilir ve kolaylıkla takip edebilirsiniz. Uygulama üzerinden başka bir kullanıcıyı bulmak istediğiniz zaman başka bir tane tara sekmesine tıklayarak kullanabilirsiniz.

Sosyal medya uygulamalarına yeni gelen güncellemeler ile beraber neredeyse aynı özellikler bütün uygulamalarda bulunuyor. Kullanıcıların uygulamaları sundukları özelliklerden daha çok, hitap ettiği kitle yada kullanım kolaylığına ve popülerliğine göre seçiyor diyebiliriz. Bir uygulamada bulunmayan herhangi bir özellik kısa bir süre içerisinde yayınlanan güncellemelerle beraber uygulama geliştiricileri tarafından yeni özellik kazandırılıyor. Sosyal medya uygulamalarından son zamanlarda yaşanan bu hızlı deyişimler hızını kesmeden devam edecekmiş gibi gözüktüğünü şimdiden söylemek mümkün. Uygulamalara kazandırılan yeni özelliklerin kullanıma sunulmasından sonra detaylarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉