• PAYLAŞ

Twitter’da İşe Yarayacak İpuçları Nelerdir?

  • 30/06/2017 - 02:37
  • 0 Yorum
  • 578 görüntüleme

Twitter, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Ancak her platformda olduğu gibi, Twitter’da da bilinmeyen birçok kolaylık var. Twitter’ı sadece gündemi takip etmek yerine, daha detaylı kullanıyorsanız bu kolaylıklardan haberdar olmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Twitter’da işe yarayacak ipuçları nelerdir sorusunun cevabı üzerine konuşacağız.

Twitter Tüyoları

Twitter ipuçlarını öğrendikten sonra, artık bu platformu daha kolay kullanabileceksiniz. Ayrıca bazı özellikleri sayesinde 3. Parti programlar kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

1-) Twitter Kısayolları İle Yapacaklarınızı Kolaylaştırın

Twitter’da birçok işleve kısa sürede ulaşmanızı sağlayan birçok kısayol tuşu bulunmaktadır. Örneğin eğer fare ile uğraşmak istemiyorsanız, bu kısayol tuşları ile istediğiniz birçok işlevi yerine getirebilirsiniz. Tweet atmak için n tuşunu kullanabilir, bir tweete rtlemek için t tuşunu kullanabilirsiniz. Bu özelliklere ulaşabilmek için Shift+? Kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

2-) Tweetleri Sitenize Ekleyebilirsiniz

Twitter, birçok platformla uyumlu olarak çalışıyor ve sitesinde tweet paylaşmak isteyen bireylere kolaylıklar sunuyor. Sitenizde tweet ile alakalı bir konu varsa ya da tweeti tüm okuyucularınızın görmesini istiyorsanız, eklemek istediğiniz tweetin sağ üst köşesindeki üç nokta işaretine tıklayın. Buradaki tweeti yerleştir butonuna tıklarak, önünüze gelen kodu siteniz içerisinde istediğiniz yere kopyalayabilirsiniz. Ayrıca bu sitenizin okuyucuları tweetleri beğediklerinde, Twitter sayfasına gitmek zorunda kalmazlar. Kodla eklediğiniz tweet üzerinde istedikleri reaksiyonu yaratabilirler.

3-) Daha Ayrıntılı Arama Yapabilirsiniz

Twitter, kullanıcılarının aradıkları şeye daha hızlı ulaşabilmeleri için bir algoritma geliştirmiştir. Ayrıntılı arama operatörleri sayesinde, istediğiniz bir tarihteki istediğiniz kelimede atılan tweetlere ulaşabilirsiniz. Örneğin nasil yapılır until: 2017-06-30 şeklinde bir arama yaptığınızda, nasıl yapılır ile alakalı bu günde atılmış tweetlere ulaşabilirsiniz. Bu kolaylık özellikle istediği kitleyi bulmak isteyenler için oldukça faydalı.

4-) Twitter’da İstatistiklerinizi Görebilirsiniz

Çoğu zaman insanlar twitter istatistiklerini görmek için, 3. Parti sitelere başvurabiliyor. Ancak bu siteler giriş için bazı izinler isteyebiliyor. Bu olaylar hesabın çalınması ile sonlanabiliyor. Bunun yerine twitter tarafından geliştirilen ve size etkileşiminizi gösteren bir sekme mevcut. Twitter’da sağ üstteki profil fotoğrafınızın üzerine tıkladıktan sonra istatistikler sekmesine tıklayın. Burada hesabınıza dair günlük, haftalık ve aylık verilere ulaşabilirsiniz.

5-) Epostanıza Gelen Twitter Bildirimlerini Kapatabilirsiniz

Twitter’a kaydolduğunuz andan itibaren, sizi ilgilendiren ya da ilgilendirmeyen yüzlerce mail almaya başlarsınız. Eğer bu bildirimler canınızı sıkıyorsa ve artık gelmelerini istiyorsanız, yapmanız gereke şey oldukça basit. Profil fotoğrafınıza tıkladıktan sonra ayarlar sekmesine gidin. Sol taraftaki menüde email bildirimleri sekmesine tıklayın. Burada kapata tıklayın. Bu işlemleri tamamladıktan sonra siz tekrar açana kadar, Twitter’dan email almayacaksınız.

6-) İstediğiniz Bir Tweetinizi Profil Sayfanıza Sabitleyebilirsiniz

Bir tweet attınız ve beklenmedik bir şekilde çok fazla etkileşim aldı. Bu tweeti herkesin görmesi için profil sayfanıza sabitleyebilirsiniz. Böylelikle sayfanıza gelen insanlar ilk olarak sevilen bu tweetinizi görmüş olurlar. Bunun için tweetinizin sağ üst köşesindeki işarete tıklayıp, profil sayfana sabitle seçeneğini kullanmalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉