• PAYLAŞ

Vücuttan Ödemi Atmanın Yolları Nelerdir?

  • 14/07/2017 - 11:40
  • 0 Yorum
  • 558 görüntüleme

Vücutlarımızın en sık karşılaştığı sorunların başında şişkinlik oluşması ödem gelmektedir. Özellikle sabah uyandığımızda, aynaya baktığımızda ellerimizde, yüzümüzde ve ayaklarımız ile birlikte farklı noktalarımız da şişkinlikler görülür. Bu şişkinlikler zaman içerisinde vücudumuzda ödem oluşacağının işaretleridir. Bundan korkmanız gerekmiyor. Çünkü bu sorun zaman içerisinde ortadan kaldırılabilecek bir sorundur. Bu sorunun çözüme ulaşması için farklı yollar bulunmaktadır. Bu yolları sizler ile paylaşmadan önce yapmamız gereken ödemin neden oluştuğunun farkına varmak olacaktır. Oluşan sorunun neden yaşandığının fakrına vardıktan sonra zaman içerisinde bu ödemden nasıl kurtulacağınızın yolları hakkında da bilgi vereceğiz. Şimdi ödem oluşmasının nedenlerini sizlerle paylaşalım.

Ödem Oluşmasının Nedenleri

Ödem farklı nedenlerden ötürü vücudumuzda oluşabilir. Bunların arasında yediklerimizin ve içtiklerimizin önemli bir yeri vardır. Aşırı tuzlu yemekleri çok sıklıkla tüketmek, aşırı şekilde tatlı gıdaları tüketmek, günün büyük bölümü için yeterli olan seviyenin altında su tüketilmesi, düzensiz ve az uyumak ve uzun süreli olarak ayakta durmak ödemin oluşma nedenlerindendir. Bu sebeplerden yola çıkılarak ödemi önleyici adımlar doğru şekilde atılmalıdır. Eğer ödemin oluşmasına neden olan kronik bir sorununuz varsa ve bu rahatsızlıktan kurtulma şansınız yoksa ödem ile yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Ancak onun haricinde ödemi önlemeye yardımcı olan bazı önerileri sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Bunlardan yararlanılarak doğru şekilde ödemden kurtulabilirsiniz.

Ödemden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Vücutlarımızın ödemden kurtulmaları için günlük olarak tüketebileceğimiz farklı gıdalar bulunmaktadır. Bu gıdalar hem katı hem de sıvı halde bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ıhlamur, funda yaprağı ve kiraz sapı, biberiye gibi bitkilerdir. Bunların çayları ödemden kurtulmamıza yardımcı olan bitkilerin sıvı hallerine örnek olarak verilebilir. Günlük olarak bunlardan hazırlanarak vücudunuzda bulunan şişkinlikleri indirebilmeniz mümkün olacaktır.

Yeşil yapraklı olarak bilinen bitkilerin vücudumuzdan ödemin atılması yönünde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bunların posa yoğunluğu açısından yüksek olan bitkiler olduğunun altını çizelim. Posa oranı yüksek olan gıdalar daha çok metabolizmamızın daha hızlı ve aktif bir şekilde çalıştırmaktadır. Bu da beraberinde ödem ve buna benzer sorunların vücudumuzdan kurtulması konusunda sağlık açısından fayda sağlayacaktır. O nedenle düzenli olarak ödemden kurtulmak için bu gıdalardan kullanmamız gerekmektedir.

Ödemi önleyen besinlerden birisi de yoğurttur. Tabi bu yoğurdun doğal olması gerekmektedir. Genelde birçok ailenin evinde bu rahatlıkla bulunmaktadır. Yoğurt bulamıyorsanız kefir de tüketebilirsiniz. Bu iki üründe temel olarak aynı görevi yerine getirmektedirler. Sindirim sistemimizin ve metabolizmamızın genel olarak değerlendirilerek vücudumuzdan ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. Bu konuda dikkatli hareket etmek ve doğru şekilde tüketim yapmak önemlidir. Sabahları kalktığınızda yüzünüzün gözünüzün şiş olmasını istemiyorsanız yukarıda saydıklarımızı düzenli olarak kullanmalısınız. Ödem oluşumumdan kurtulmak için yapacağınız en son işlemi de yazalım.

Bunun için evinizde kullanabileceğiniz besinler ile hazırlayacağınız güzel bir karışım bulunmaktadır. Bu karışımı hazırlayarak kullanmak rahatlamamız açısından fayda sağlayacaktır. Bu karışım içerisinde olacak malzemeler ve miktarları şu şekilde olmalıdır. 1 demek maydanoz, 1 orta boyda bulunan havucun suyu ve 2 adet salatalık güzelce karıştırılarak bir karışım elde ediliyor. Bu karışım vücuttan ödem atılması konusunda faydalıdır. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı her gün 2 sefer kullanmanız yeterli olacaktır. Bunları her  gün ana yemeklerden sonra ara öğün olarak tüketmelisiniz. Bir içecek olduğu için tüketilmesi kolaydır. Vücudumuzdan ödemden temizlemek ve şişkinlik oluşmasının önüne geçmek için kullanılmalıdır. Bu sayede vücudumuzda oluşan şişkinliklerden ve ödemlerden rahatça kurtulmuş oluruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉