• PAYLAŞ

Whatsapp Uygulamasında Durum Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  • 15/08/2016 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 1016 görüntüleme

Yeni iletişim yöntemlerinin en popüler olanlarından Whatsapp sosyal ağ uygulamalarının arasından kendini ayrıştırmayı başararak karşımıza çıktı. Günümüzde neredeyse Whatsapp uygulamasını kullanmadan sevdiklerimiz ile iletişime geçmiyoruz diyebiliriz. Whatsapp uygulaması neredeyse her gün kendini yenileyerek, geliştirirken sürekli olarak karşımıza çıkan yeniliklere neredeyse yetişemiyorsunuz. Bu yıl içerisinde birçok sosyal ağ uygulaması oldukça radikal değişikliklere gitti. Bu yapılan değişikler diğer uygulamalar tarafından da uygulanmaya başlayınca neredeyse güncelleme savaşı çıktı diyebiliriz. Bu aralar biraz durgunlaşsa da biliyoruz ki değişimler başladığı zaman artık bu çok hızlı oluyor ve tüm sosyal ağlara yayılıyor.

Whatsapp uygulamasında kendi durumunuzu ifade etmenize de olanak sağlıyor. Bu güncellemeyi istediğiniz an gün içerisinde yaşadıklarınız göre veya ruh halinize göre değiştirmeniz mümkün. Whatsapp uygulaması kullanan tüm hesabınıza ekli kullanıcılar gün içerisindeki durumunuzu görebiliyor. Whatsapp uygulaması içerisinden durum güncellemesi yapmak oldukça kolay ve eğlenceli.

-Whatsapp durum güncellemesi yapmak için ilk olarak cihazımız üzerinden uygulamayı açıyoruz. Uygulama açıldıktan sonra profilinizin yanında bulunan menü sekmesine tıklıyorsunuz.

-Whatsapp uygulamasında menü sekmesi açıldığında sekme içerisinde bulunan seçeneklerden Durum sekmesine seçeneğine dokunarak açıyoruz.

Whatsapp Uygulamasında Durum Güncellemesi Nasıl Yapılır 1

-Durum sekmesini açtığınızda karşınıza çıkan ekran üzerinde bulunan kalem görselinin üzerine tıklayarak yazmak istediğimiz durum güncellemesini yapıyoruz.

Whatsapp Uygulamasında Durum Güncellemesi Nasıl Yapılır 2

-Durum sekmesi üzerinde yazdığımız güncellemeyi tamam diyerek onaylıyoruz. İsterseniz durum güncellemeleriniz sırasıyla aşa kısımda yer alacaktır. Daha sonraki işlemlerde hazır olarak bulunan durum güncellemelerinden birini seçerek kullanabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉