• PAYLAŞ

Whatsapp’ta İşe Yarayacak İpuçları Nelerdir?

  • 29/06/2017 - 00:07
  • 0 Yorum
  • 621 görüntüleme

Whatsapp, dünya üzerinde belki de en fazla kullanılan mesajlaşma platformlarından biri. Özellikle ülkemizde oldukça fazla sevilen bu platform, çok küçük internet paketleri ile mesajlaşmaya yardımcı oluyor. Durum böyle olunca oldukça fazla seveni var. Bu yazımızda Whatsapp hakkında bazı ipuçlarından bahsedeceğiz. Bu yazı sonrasında bilmediğiniz birçok şeyden haberiniz olacak. İşte Whatsapp’ı kullanırken size yardımcı olabilecek bazı öneriler!

1-) Whatsapp’ı Bilgisayarda da Kullanabilirsiniz

Whatsapp’ı genellikle telefon üzerinde kullanan ve bilgisayardan da erişilebileceğini bilmeyen birçok kişi mevcut. Ancak Whatsapp’ı bilgisayar üzerinden kullanmak oldukça kolay. İnternet üzerinde web.whatsapp.com sitesine giderek, bilgisayarınızı Whatsapp’a bağlayabilirsiniz. Burada bilmeniz gereken bazı küçük bilgiler mevcut. Eğer telefonunuzun internet bağlantısı kesilirse ya da şarjınız biterse, bilgisayar üzerinde açık olan oturum da sonlanacaktır. Ayrıca eğer her seferinde internet sitesine girmek istemiyorsanız, bilgisayarınıza Whatsapp programını indirebilirsiniz.

2-) Son Görülmeden Kurtulun

Whatsapp’ta karşı tarafın en son ne zaman çevrimiçi olduğunu gösteren bazı bildirimler mevcuttur. Ancak bu bildirimleri bazen kapatmak isteyebiliriz. Bu ayarı, Whatsapp’ın ayarlar kısmından yapmak oldukça kolaydır. Ayarlar kısmından hesaplar bölümüne tıklayın. Burada gizlilik sekmesinden son görüldü ve okundu ayarları ile değişiklik yapabilirsiniz. Bu bilgileri isterseniz herkese kapatabilir, isterseniz de sadece istediğiniz kişilere gösterebilirsiniz. Eğer bu seçeneği seçerseniz, artık siz de diğer kişilerin son görülme ve okundu bilgilerine ulaşamazsınız.

3-) Mesajlarınızı Arşivleyebilirsiniz

Bazen bir arkadaşınızdan gelen mesajı çok beğenebilirsiniz. Ancak bunu kaydetmek yerine sadece istediğiniz zaman açıp bakabileceğiniz bir şekle getirmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda Whatsapp’ın arşivleme özelliği tam da size göre. Eğer tüm sohbetlerin arşivlenmesini istiyorsanız, Ayarlar kısmından sohbetler sekmesine tıklayın. Burada sohbet geçmişinden tüm sohbetleri arşivle kısmına tıklayın. Böylelikle bütün konuşmalarınız arşivlenmiş olacak. Ancak eğer sadece bazı konuşma kısımlarını arşivlemek isterseniz, konuştuğunuz kişinin mesajı üzerine uzun süre tıklayarak arşivleyebilirsiniz.

4-) Mesajlarınızın Ne Zaman İletildiğini ve Okunduğunu Görün

Whatsapp’ta iki gri tik kişinin Whatsapp’ta olduğu ancak sizin mesajlarını okumadığı anlamına gelmektedir. İki adet mavi tik ise mesajlarınızı okuduğunuzu göstermektedir. Ancak eğer mesajınızın tam olarak ne zaman okunduğunu göremeyebilirsiniz. Aslında bu oldukça basit bir iştir. Yapmanız gereken gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tutmak ve üstteki butonlardan bilgi seçeneğine tıklamaktır. Tıkladığınızda mesajınızın ne zaman iletildiğini ve okunduğunu saat olarak görebilirsiniz.

5-) Grup Bildirimlerini Kapatın

Çoğu zaman girdiğiniz gruplardan gelen bildirimleri görmezden gelmek isteyebilirsiniz. Bu durumda bildirimlerini kaparak, rahatsız olmaktan kurtulabilirsiniz. Bunun için grubu açmalı ve sohbet ekranındaki menüyü açın. Buradan bulunan sessiz butonunu işaretleyin ve grubun ne kadar sessizde kalmasını belirleyin. Ayrıca eğer grubun bildirimlerini de görmek istemiyorsanız, bildirimleri göster sekmesinin yanındaki tiki kaldırabilirsiniz. Böylece artık istemediğiniz gruplardan gelen bildirimleri almak zorunda değilsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉