• PAYLAŞ

Xbox One Konsol Oyunları Windows 10’da Nasıl Oynanır ?

  • 08/10/2016 - 09:15
  • 0 Yorum
  • 1263 görüntüleme

Xbox One Konsol Oyunları Windows 10’da Nasıl Oynanır ?

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10, Xbox One oyunlarını sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor. Peki, Xbox One oyunları Windows 10’ üzerinden nasıl çalışır?

Windows 10 işletim sistemi ile rekor indirme sayısına ulaşan Microsoft Corp., şu sıralar zafer sarhoşluğunu yaşıyor. Çıktığı ilk günden itibaren 14 milyondan fazla indirme rakamına ulaşan 3. Gün ise 68 milyon PC’de kurulu olan Windows 10 işletim sistemi, sunduğu özellikler ile hem günlük kullanıcıları hem de profesyonel seviyedeki oyuncuları kendine hayran bırakıyor.

Microsoft, geçtiğimiz yıl Windows 10 işletim sistemini’u ilk duyurduğunda, tüm platformlarını Windows 10 üzerinde birleştireceğini açıklamıştı. Bu birleşim pastasından ayrılan en büyük dilimi ise oyuncuların aldığı ortaya çıktı. Bilindiği gibi Microsoft, oyun sektöründe Xbox One isimli konsolu ile PlayStation 4’e kıran kırana bir yarış içerisinde. 1080p/60FPS sorunu bulunan Xbox One, rakibi karşısında çok kan kaybetmiş durumdaydı. Microsoft bu kötü gidişatı yavaşlatmak belki de bu kötü durumu lehine çevirecek yeniliğini Windows 10 işletim sistemi ile sundu.

Xbox One oyunları artık Windows 10 işletim sistemi sayesinde PC’lerde sorunsuz şekilde oynanabiliyor.

Xbox One Oyunları Windows 10 işletim sisteminde Nasıl Oynanır ?

Windows 10’da Xbox uygulaması da yer alıyor. Xbox uygulaması sayesinde Xbox One’da ki oyunlar direkt olarak sorun şekilde PC’ye stream edilebiliyor. Yani Xbox One konsolu açıkken Laptop veya masaüstünüzden Xbox One’daki oyunu kolaylıkla oynayabiliyorsunuz. Xbox One konsol steram özelliğinde Klavye ve Mouse desteği henüz bulunmadığını belirtelim. Bu belki can sıkıcı bir durum olmuş olabilir.

xbox-oyunlari-windows-10-da-nasil-oynanir

Xbox One oyunlarını PC’de Oynayın

1- Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarınızda Xbox uygulamasını çalıştırın. Xbox uygulamasını bilgisayarınızda bulamadıysanız, başlat menüsüne tıkladıktan sonra “Xbox” yazarak aratıp bulabilirsiniz.

2- Xbox One konsolunuzu açın. Burada önemli olan nokta ise Windows 10 işletim sistemi kurulu PC ile Xbox One’ın aynı ağa(aynı wireless ta olabilir) bağlı olması.

3- Xbox uygulamasının sol bölümüne bulunan “Bağlan” seçeneğine tıklayın.

4- Bağlan butonuna tıkladıktan sonra Xbox One eğer Windows 10 ile aynı ağa yani internete bağlı ise PC otomatik olarak Xbox One’a bağlanacaktır.

Yukarıdaki adımları sırasıyla uyguladıktan sonra Xbox One kontrolcüsünü PC’ye takarak, oyunları Stream özelliğini aktif ederek oynayabilirsiniz. Xbox One oyunlarını Stream etmenin yanında bir diğer özellik ise oyun DVR özelliği sayesinde artık oyunlarınızı kaydedip YouTube gibi sosyal mecralarda paylaşabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉