• PAYLAŞ

Yağ Yakmaya Yardımcı Bitkiler Nelerdir ?

  • 05/08/2016 - 21:13
  • 0 Yorum
  • 860 görüntüleme

Kilo sorunu olduğunu düşünen bir çok bireyin aslın da gerçek sorunu vücutta bulunan yağlardır. Ne kadar kilo verilmeye çalışılsa da bu yağları eritmek oldukça zor ve zaman alan bir aşamadır. Kilo verme aşamasında dikkat edilmesi gereken yapılan diyet esnasında yediklerimizle vücutta yağ yakmayı hızlandırmak için aldığımız gıdalarla  desteklemek olmalıdır.

Vücudumuzun yağ depolanmasının temel sebeplerinin başında yanlış ve dengesiz beslenmek bulunmakta. Sizler için beslenirken, aynı zaman da yağları yakmak için destek olacak gıdaları detaylı olarak listelik bir göz atalım.

yağ-yakmaya-yardımcı-bitkiler

Ceviz: Bünyesinde barındırdığı omega3 sayesinden yağ yakma konusunda en iyi gıdalardandır. Ceviz aynı zaman da içerdiği proteil, lif ve yağlar sayesinde vücudun insülin direncini artırır.

Sirkе: Doğal olan sirkenin vücuttaki yağları yakma konusunda önemli bir etkisi görülmektedir. Özellikle soda ve süt ile karıştırıldığın da yağ yakmada son derece etkili olmakta.

Yoğurt: Yoğurdun bünyesinde barındırdığı mineraller sayesinde yağ yakma da oldukça etkili bir besin haline geliyor.

Yumurta: Yumurta özel olarak kahvaltıda yendiğinde yağ yakıcı bir etkisi vardır. Ayrıca yumurtanın diğer bir özelliği tok tutmasıdır.

Enginar: Enginarın özellikleri arasında vücuttaki toksinleri kolayca  atmamızı sağlar bunun yanında yağ yakımında oldukça etkilidir.

Bulgur: Bulgurun halk arasında kilo aldırdığına dair yanlış bir bilgi kirliliği vardır, bunun tam aksine buldur lif ve demir içerdiği için yağ yakma konusunda son derece etkilidir.

Paрaya: Papatya da bitkiler arasında yağlanmaya karşı en etkili olanlar arsındandır bunun yanında  bol miktarda C vitamini içerir.

Bіtter çikolata: Normal çikolata farklı olan bitter içerdiği antioksidan madde sayesinde kilo vermenizde son derece kolaylık sağlayacaktır

Grеyfurt: Greyfurtun kendine has olan ekşi ve tatlı karışımı bir tat içermesi vücutta insülin düzeyinde azalma sağlayacak ve kilo vermenize destek olacaktır.

Muz: Muzun bünyesinde bulunan potasyum mineralleri metabolizmayı oldukça hızlandırmaktadır. Bu sayede hızlı bir zayıflama sağlar.

Ananas: Ananas sіndіrіm sistemini çok iyi çalıştırarak metabolizmayı hızlanmasını sağlar.

Elmа: Elmanın özellikleri arasında kan şekerini düşürmesinin yanı sıra bünyesinde bulunan flavonoіdlerіn maddesi yağ yakma özelliği ile öne çıkıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉