• PAYLAŞ

YouTube Online Tv Özelliği

  • 16/07/2016 - 15:21
  • 0 Yorum
  • 727 görüntüleme

Sosyal ağ devlerinden olan YouTube yakın zaman da özel kullanıcıları için YouTube Red aylık ücretlendirme karşılığında kullanıma sunmuştu. YouTunbe bu özelliği kullanan abonelerine yakın zaman içinde online tv izleme seçeneğini getirmeye hazırlanıyor.

youtube-onlıne-ozellıgı

The Information’ın hazırladığı rapora bakıldığın da  şirket online TV servisi hazırlamak için ABC, ESPN ve CBS gibi alanın da dev medya kuruluşlar olan markalarla görüşmeler yapıyor. Raporda aktarılan bilgilere göre ABC, ESPN ve CBS  gibi büyük medya kuruluşları Youtube’un online TV servisinin içerisinde oldukça fazla yer tutacak. Ancak Youtube’un yeni sistem için yaptığı hazırlıkların detayına bakıldığın da ilk etap olarak görece ufak kullanıcı sayılarına sahip olan HGTV gibi medya kuruluşlarını servisine dahil etmemeği planladığı belirtilmiş.

YouTube’nin hedef kitlesinde kablolu yayına abone olmaktan hoşlanmayan yada gerek duymayan kullanıcılar olduğu belirtilirken, Youtube’un hazırladığı online TV servisini kullanıcıları için aylık fiyatı 35 dolar gibi bir fiyatın altında tutmaya çalışacağı  hazırlanan raporda altı çizilmiş. Youtube’un hazırladığı online TV servisinin çok yakın bir zamanda  beş ila sekiz ay gibi bir süre geçmeden kullanıma sunulması bekleniyor. Youtube’un hazırladığı online TV servisinin önümüzdeki yılın başında izleyiciler tarafından kullanılacağını tahmin edebiliriz.

YouTube sosyal ağ kuklacıları arasında popülerliğini korumak adına son zamanlarda bir çok yeniliğe imza attı baktığınız da bir çok sosyal ağ markası da video alanında kendini geliştirmeye çalıştığını görebilirsiniz. YouTube bu gelişmeleri görmezden gelmek yerine kendi alanın da farklı kullanıcı kitlelerine çözümler üretmeye çalışarak kuklacılarına farklı seçenekler sunmaya çalıyor diyebiliriz. Firmanın kablolu tv kullanıcılarını hedef kitle olarak seçmesi bunlara en büyük örnek olarak karşımızda duruyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉