• PAYLAŞ

Youtube’dan Kazanılan Para Nasıl Arttırılır?

  • 21/06/2017 - 16:51
  • 0 Yorum
  • 837 görüntüleme

Youtube, günümüzün en gözde ve en fazla kazandıran video paylaşım sitesidir. İsteyen her insan Youtube’a video yükleyebiliyor ve bu yüklediği videolardan para kazanabiliyor. Ancak her işte olduğu gibi Youtube’da da bazı püf noktalar mevcut. Hiç bilmeyen bir insanın Youtube’da binler kazanması mümkün değildir ancak Youtube’un algoritmasından haberdar olan insanlar bu platformdan çok iyi para kazanabilir. Bu yazımızda Youtube’dan kazanılan para nasıl arttırılır hakkında bilgi vereceğiz.

Youtube’da Para Nasıl Kazanılır?

Youtube’dan para kazanıldığını duyan çoğu insan, youtube ne kadar para veriyor ki sorusunu çevresindekilere sormadan edememektedir. Ancak bunun cevabı birçok etkene göre değişebilmektedir. Öncelikle para kazanmayı düşündüğünüz Youtube için bir kanal açarak işe başlamalısınız. Getirilen bir kural ile bu kanalınız 10.000 izlenmeye ulaşmadan da, para kazanmayı açamıyorsunuz. 10.000 izlenmeye ulaştığınızda Youtube hesabınıza ait bir Adsense hesabı açıp, bu iki hesabı bağlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu izlenmelere ulaşırken de Youtube’un yasakladığı bazı davranışlardan uzak durmalısınız. Özellikle telifli videolar yüklemek ve sahte izlenme sağlamak kanalınızı tehlikeye sokacak durumlardan biridir.

Youtube Para Kazanma Nasıl Arttırılır?

Diyelim ki, açtığınız kanal tutmaya başladı ve izlenmeler git gide artıyor. Bu durumda artık videolarınızı daha dikkatli çekerek daha fazla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için Youtube’un dikkat etmenizi istediği ve yaptığınız takdirde daha da gelişeceğiniz tavsiyelere kulak asmalısınız.  Bu tavsiyeleri size madde madde belirteceğiz.

  • Youtube, video üreticilerinden doyurucu içerikler beklemektedir. Siz izleyene ne kadar fazla bilgi aktarır veya eğlendirirseniz, Youtube da videolarınızın o kadar üstte kalmasını sağlayacaktır. Üst sıralarda olmak demek, izlenme ve reklamlara tıklama demektir. Reklamların görüntülemesi ve tıklamaları arttıkça kazandığınız paralar da artacaktır. Burada çoğu zaman Youtube 1 milyon izlenme kaç para gibi sorular görseniz de, Youtube vereceği parayı kaliteye göre belirlemektedir.
  • İlgi çekici etiketler ve Youtube üzerinde daha fazla aranan kelimeler, para kazanmayı arttırmanın diğer bir yöntemidir. İnsanlar Youtube’a girdiklerinde arama bölgesine yazarak arama yapmaktadır. Sizin için önemli olan videolarınızı bulabilmek için insanların buraya ne yazdıklarıdır. Buraya yazdıkları kelimeleri iyi analiz eder ve videolarınızın etiket kısımlarında kullanırsanız, video izlenmelerinizde büyük artış gerçekleşecektir. Youtube para kazanma 2017 yılı için oldukça kolaylaştırılmışken, iyi analizler sonucunda iyi paralar kazanabilirsiniz.
  • Orijinal içerikler ile izleyicilerinize değişiklik yapmaya çalışın. Her ne kadar Youtube Türkiye’de bulunan çoğu video yabancı kanallardan alınarak yapılıyor olsa da, orijinal yapacağınız videolar izleyicilerinizin hoşuna gidecektir ve daha fazla izleyici kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca güncel olayları iyi takip etmek de, size artı bir yön kazandırır. Güncel ve sosyal medyada oldukça fazla konuşulan olayları süreklilik haline getirerek, kısa zamanda büyük bir kitleye hitap edebilirsiniz. Bu da daha fazla para kazanmanız için size yol açacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉