• PAYLAŞ

Evde Saç Bakımı İçin Maske Tarifi

  • 15/07/2016 - 14:56
  • 0 Yorum
  • 695 görüntüleme

Saç maskeleri, saç bakımında önemli bir adımdır. Isı, saç şekillendirici, sıcak hava, deniz, havuz gibi faktörler saç sağlığını olumsuz etkiler. Saç uçlarında oluşan kırıklar, saç dökülmeleri, koparak dökülmeler, saçlarda matlaşma, kuruluk gibi saç problemleri ile karşılaşmak istemiyorsanız, şampuan ya da saç kremine ek olarak saç maskelerinden de yardım almalısınız. Her seferinde kuaföre gitmek yerine saç bakımınızı evde kendi başınıza da yapabilirsiniz. Evde saç bakımı için ekonomik ve etkili saç maskesi tariflerini derledik…

sac-bakım-maskeleri sac-bakım-maskeleri

Yağlı Saçlar İçin Maske

Bir kapta bir yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limonun suyu, bir su bardağı süt, yumurta beyazını karıştırın. Uçlardan başlayarak dibe doğru maskeyi saçınıza uygulayın. Ardından saçınızı bone ya da tülbent yardımıyla sarıp 20 dakika saçınızda bekletin. Kullanacağınız yağın zeytinyağı olması oldukça önemli. Maskeyi saçınızda beklettikten sonra duş sırasında parmaklarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak maskeyi çıkarın. Masaj, bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmanıza da yardımcı olacak.

Kuru Saçlar İçin Maske

Kuru saçlarınız varsa, onlara düzenli olarak bakım uygulayabileceğiniz bir maskeye ihtiyacınız olacak. Doğal yağlardan oluşan bu maske tarifinde; 1 yemek kaşığı bala, birer tatlı kaşığı zeytinyağı, badem yağı ve Hindistan cevizi yağına ihtiyacınız olacak. Saçlarınız çok kuruysa maskeyi saçınızda 45 dakikaya kadar bekletebilirsiniz. Bu tarif, özellikle kuruyan saç uçları için idealdir. Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Maske

Bir adet avokadoyu püre haline getirdikten sonra içerisine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve birkaç yemek kaşığı sıcak su ilave edip karıştırdıktan sonra maskeyi saçlarınıza uygulayın ve ardından 30 dakika kadar maskeyi saçınızda bekletin. Boya ya da ısıya bağlı olarak yıpranmış saçlarınız için bu tarifi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Hızlı Uzatan Saç Maskesi

Normal şartlarda saçlarınız her hafta yaklaşık 1 cm, ayda 4 cm uzar. Kuaförünüz saçlarınızı beklediğinizden daha fazla kestiyse ya da bir sebeple saçlarınız fazla uzamıyorsa, hızlı saç uzatan bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bunun için 150 gr sığır iliğine ve 2 yemek kaşığı organik Hindistan cevizi yağına ihtiyacınız olacak. İliği haşladıktan sonra suyunu süzüp ılıyınca içerisine yağı ilave edip karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. 30 dakika bekletmeniz yeterli olacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉