• PAYLAŞ

İnstagram’da Dil Sorunu Çözülüyor

  • 07/07/2016 - 13:58
  • 0 Yorum
  • 684 görüntüleme

Instagram’da Dil Sorunu Çözülüyor

instagram-haberDünyanın en çok kullanılanları arasında bulunan sosyal ağ devi Instagram’da  yaşanan, uzun zamandan beri kullanıcılar tarafından belirtilen dil sorununa çözüm olarak, Instagram’da çeviri hizmeti kullanıma sunulacak. Dünya çapında oldukça rağbet gören Instagram’da bu güne kadar kendi dili dışındaki metinleri çevrilebilmesi mümkün değildi bu da bir çok iletişim sorunun bir arada getiriyordu. Sosyal ağ devi olan markalar, son zamanlarda uygulamalarına yaptığı değişiklere Instagram’da  sessiz kalmayarak bir yanıt verme hazırlığında. Instagram’da kendi dili dışındaki metinleri çevrilebilmesini mümkün kılacak özel bir butonun devreye sokularak  bu buton üzerinden okunan metinin kolay bir şekilde çevirisinin yapılabileceği açıklanırken, yeni özellik çok yakın bir zaman da kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

500 Milyon Kullanıcı!

Instagram dünya çapında 500 milyon aktif kullanıcı sahipken, kullanıcıların farklı dillerde paylaştığı içeriklerin okunması yada anlaşılması oldukça zor oluyordu. Instagram sunacağı bu yeni özellikle kolay bir şekilde okunabilecek. Konuyla ilgili Instagram resmi bir açıklamada bulunurken, yenilik üzerin de çalışıldığını ve en kısa zamanda kullanıma sunulacağının altı çizilirken içinde olduğumuz ayın ortaları işaret edildi. Bu açıdan bakıldığın da Instagram yeni hizmeti olan çeviri Temmuz ayı ortalarında resmen kullanılması bekleniyor.

Dil Sorunu Ortadan Kalkacak

Instagram çeviri hizmeti ile birlikte kullanıcıların oldukça rahat edeceği dil sorununun ortandan tamamen kalkacağı bekleniyor. Önceki uygulamalara baktığımızda otomatik olarak sunulan çevirilerde özellikle gramer konusunda sorunlar çıkıyordu. Instagram b
u özelliği hazırlarken bunu ne kadar dikkate alacak ve kendini bu servisle diğer uygulamalardan nasıl ayrıştıracak bunun kullanıma sunulduktan sonra test edebileceğiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉