• PAYLAŞ

Karın Ağrısına Pratik Tedavi Nasıl Yapılır ?

  • 03/10/2016 - 08:43
  • 0 Yorum
  • 898 görüntüleme

Merhaba sevgili nasilyapilir.com ziyaretçileri, bu yazımızda Sağlık kategorisinde 1 makale ile karşınızda olacağız.

Hemen hemen hepimizin başına sıklıkla gelen ve adeta oldukça can sıkıcı olan karın ağrılarının pratik tedavisinin nasıl yapılacağını bilmek istiyorsanız alt tarafta yer alan pratik bilgiler sizler için hazırlanmıştır. Karın ağrıları çekiyorsanız ev’de partik olarak hazırlayabileceğiniz bitkisel çay ve tedavi yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Tabi ki bunlar geçici tedavi yöntemleridir, her hastalıkta olduğu gibi karın ağrısı tedavisinde de mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

cocuklarda-karin-agrisi-neyin-belirtisi-olabilir

Pratik karın ağrısı tedavi yöntemleri:

*1 tutam kuru veya yaş nane 1 adet bütün limon, parçalara ayrılıp kaynatılarak suyu içilir.

*Portakal kabuğu Rezene, aynı miktarda karıştırılıp kaynatılarak suyu içilir.

* 100 gr. çörek otu 1 kg. bala karıştırılıp aç karnına 1 yemek kaşığı ağrı olduğu zaman yenir.

*Papatya, biberiye, lavanta, mentollü nane, fesleğen, mürver çiçeği, yarpuz çiçeği, ayrı ayrı veya 1 kısmı karıştırılıp çay gibi içilir.

*Biberiye yağı, kekik yağı, küçük çocukların göbeğine veya ayakaltına sürülür. Büyüklere 1 fincan suya 10 damla damlatılıp içilir.

*1 miktar tatlı badem içi havanda dövülmek su­retiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin ka­rın ağrısı için faydalı olur.

* 1 çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı nane ve kü­çük 1 parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa 1 süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün 1er çay fincanı içilir.

* 1 çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağalı durumlarda yu­dum yudum aç karnına kullanılır.

* 1 çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa 1 süre beklendikten sonra süzüle­rek günde üç öğün 1er çay fincanı içilir.

* 1 su bardağı soğuk suyun içine 1 çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonra 1er yudum olmak üzere günde altı yu­dum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.

* 1 çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa 1 süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün 1er çay fincanı içilir.

* 1 çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde üç çay kaşığı aralıklarla 1er çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük dolarlarda kullanılması bitkinin zehirli olmasın­dan ötürü sakıncalıdır.

* 1 çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa 1 süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün 1er çay fincanı içilir.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉