• PAYLAŞ

Keçiboynuzu ile Radyasyon Etkilerinden Kurtulun

  • 14/07/2016 - 13:50
  • 0 Yorum
  • 810 görüntüleme

Sütün, radyasyon karşısın da  en etkili koruyuculardan biri olduğu bilinmekteydi. Afyon Kocatepe Üniversitesinde uzmanlar tarafından yapılan araştırma ise, sütün içine keçiboynuzu koymanın bu koruyucu etkisini oldukça artırdığını tespit etti..

Neredeyse günümüzde herkes, cep telefonu, televizyon, kablosuz internet veya başka elektromanyetik aletlerin fazlasıyla yaydığı in direkt radyasyona maruz kalıyor.

Radyasyonun, insanların hayatın da pek çok hastalık ve olumsuzluklara neden olduğu, bilimsel olarak da ispatlandığına dikkat çeken Afyon Kocatepe Üniversitesinden bulunan Prof. Dr. Abdullah Çağlar, bilhassa geleceğimiz olan çocuklarımızı radyasyondan koruyacak, bir kalkan görevi görecek önlemler alınmasının mutlaka gerektiğini hatırlattı.

Keciboynuzu-radyasyon-etkileri Keciboynuzu-Sut2

Sütün, bu güne kadarki radyasyona karşı en etkili koruyucu kalkan olarak kullanıldığını söyleyen Çağlar, yapılan araştırma ve çalışmaları ile ilgili şöyle dedi:

Radyasyonun çok fazla olduğu ortamlarda ve kimyasal malzemelerin kullanıldığı işlerde çalışan insanlara süt ve yoğurt verilerek mesleki rahatsızlıklardan mümkün olukça korunma yoluna gidildiğini hepimiz biliyoruz. Bugüne kadar yapılan tüm araştırmalarda sütün ve süt ile üretilmiş tüm gıdaların radyasyona karşı en etkili koruyucu, hatta ilaç olduğu bildiğimiz bir gerçekti.

Keçiboynuzu da, aynı süt gibi radyasyona karşı kusursuz bir koruyucudur. Üniversitemiz Gıda Mühendisliği Bölümünde, uzmanlar tarafından hazırlanan en son projede keçiboynuzunu sütle birleştirdik. Üniversitemiz de öğrencimiz olan Nermin Özge Bilge’nin hazırlayıp geliştirdiği ürün, bilhassa ailelerin çok büyük dikkatini çekti. Sütle ile birleştirilen keçiboynuzu, çocukların gelişimindeki son derece katkısının haricinde onları radyasyona karşı da etkili biçimde korunmasını sağlamaktadır.

Radyasyonun etkilerinin çocuklara ve yaşlılara daha fazla olduğu bilgisini aktaran Çağlar, bunun yol açabileceği tehditleri yok edebilmek için sütün keçiboynuzuyla beraber tüketilmesini tavsiye etti. Çağlar, süt ile keçiboynuzunun, süper ikili oluşturduğunu ve radyasyona karşı çift etkili bir ilaç gibi olacağını cümlelerine ekledi.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉