• PAYLAŞ

Peeling Limonla Nasıl Yapılır ?

  • 28/07/2016 - 21:12
  • 0 Yorum
  • 692 görüntüleme

Bakımlı olmak, güzel ve sağlıklı bir cildin en büyük göstergesidir ve her zaman devamlılık isteyen bir uygulamadır. Cilt bakımları rutin haline getirilerek belli zaman aralıkları ile yapılması halinde hem fazla zaman almaz hem de uzun vadede baktığınız da olumlu etkilerini hissetmek daha mümkün hale gelir.

Peeling, cilt bakımın da en fazla başvurulan yöntemlerden biridir. Bu yöntemin amacı ciltte bulunan ölü derilerden tamamen temizlenmesini sağlayan iyi bir yöntemdir. Yöntem kendi arasında yüzeysel peeling, derin peeling, orta derinlikte peeling olarak üç farklı çeşidi ayrılır.

Evlerimizde doğal ürünlerle uygulayacağımız peelingin, bir uzman tarafından yapılan peelingin etkisini yaratma niteliği vardır ve bu sayede cilt oldukça sağlıklı bir görünüm kazanır. Limonla yapılan yöntem, evde hazırlanan en pratik, kolay ve oldukça etkili peeliglerin en başında gelir. Üstelik limon peelingi yöntemi vücudun istenilen farklı bölgelerine uygulanarak son derece olumlu bir etki alanı yaratabilir.

peeling-limonla-nasıl-yapılır

Siyah Nokta İçin Limon Peelingi:

-1 tatlı kaşığı kadar süt

-1 çay kaşığı kadar toz şeker

-1 çay kaşığı kadar tuz

-1 çay kaşığı kadar limon suyu

-1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırladığımız tüm malzemeler derin bir kap içerisinde karıştırılır ve elde edilen peeling karışımı ciltte bulunan siyah noktalı bölgelere dairesel  masaj yaparak uygulanır. Uygulanan peelingin cilt yüzeyinin üzerinde  bekleme süresi ortalama 8-10 dakikadır. Süre dolduğunda cilt ılık su yardımı ile temizlenir.

Ayak Bakımı İçin Limon Peelingi:

-Yarım organik yeşil limon

-2 yemek kaşığı kadar toz şeker

-1 avuç kadar taze nane yaprağı

-1 yemek kaşığı kadar badem yağı

Yarım organik yeşil limon bir blender yardımıyla pürüzsüz hale getirilene kadar karıştırılır. Daha sonra daha önceden hazırlanan bütün malzemelerle birlikte genişçe bir kap içerisine koyularak karıştırılır. Elde edilen peeling karışımı ile ayaklar, özellikle ayak topuklarımız ovalanarak sürülür. Ayaklarımıza yapılan bu ovalama mümkün olduğu kadar bastırarak olmalıdır. 8 – 10 dakika kadar ovalandıktan sonra ayaklar ılık su yardımı ile yıkanır. Hazırlanan bu  peelingin ayaklarımıza haftada bir kez düzenli olarak uygulanması olumlu sonuçlar verecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉