• PAYLAŞ

WhatsApp ‘da Görüntülü Arama Kaydı Nasıl Yapılır ?

 • 22/11/2016 - 10:30
 • 1 Yorum
 • 6272 görüntüleme

WhatsApp ‘da Görüntülü Arama Kaydı Nasıl Yapılır ?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yakın zaman da yaptığı güncelleme ile beraber görüntülü konuşma özelliğini bünyesine kattı. Güncellemenin yayınlanmasından sonra oldukça büyük ilgi gören sosyal ağ uygulamasının gif özelliğini de kullanıcılara sunmuş olması zaten son derece popüler olan uygulamanın üzerine daha fazla ilgi çekmesine neden oldu. WhatsApp uygulamasının görüntülü aramayı devreye sokmasıyla aynı zamanda gelen gif özelliğinin olması kullanıcıların kendilerinin hazırda olan videolarını da gif haline getirmelerine olanak tanıyor. Bu yazımızda WhatsApp uygulamasın görüntülü konuşmalarınızı Android cihazlarınıza nasıl kayıt yapabileceğinizi detayları ile sizlere aktaracağız. Kayıt yapmış olduğunuz videolarınızla aynı zamanda birbirinden ilginç gif hazırlayarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Aramanın Video Kaydı Nasıl Alınır ?

Sizlerin de bildiği gibi Android cihazlarda WhatsApp ile görüntülü arama servisi yakın zaman da devreye alındı. Tıpkı sesli aramalarda olduğu gibi görüntülü aramaların da kaydını alabilmek için de ekstra farklı uygulamalardan yararlanmak gerekiyor. Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda görüntülü arama kaydedebilmeniz için işini son derece ustaca yapan ve oldukça yüksek çözünürlükte bile başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak bir uygulama önerimiz olacak. Kayıt işlemini yapabilmeniz için bu uygulamaya ihtiyacınız olacak.

 

whatsapp-da-goruntulu-arama-kaydi-nasil-yapilir-1

Sizlere önereceğimiz Apowersoft Ekran Kaydedici uygulaması henüz özellikle Android cihazlarda WhatsApp üzerinden video kaydı yapılabilmesi için bir uygulama geliştirilmediğinden dolayı en profesyonel çözümü sunacaktır.

Apowersoft Ekran Kaydedici uygulamasını Android işletim sistemli akılı cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamayı Android cihazlarınıza indirip kurmanızdan sonra çalıştırıyorsunuz. Kullanacağınız uygulama asıl amaç olarak Android cihazlarsa ekran görüntüsü almak için geliştirilmiş fakat uygulama kullanımda olduğu zaman WhatsApp üzerinden arama yapmanıza herhangi bir engel teşkil etmediğinden dolayı kayıt işlemi için biçilmiş kaftan.

whatsapp-da-goruntulu-arama-kaydi-nasil-yapilir-2

Öncelik olarak uygulama içerisinden ayarlara bakmalısınız. Bu ekran üzerinden kaliteye dair detayları kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Ekran üzerinden uygulamanın yüzen kısayol simgesini tamamen kaldırmanız için bir seçeneğe de yer verilmiş durumda. Buna ek olarak bildirim simgesini kapatma şansınız yok fakat bunu yapma isterseniz kullandığınız telefon ayarlarından uygulamaya ait olan bildirim ayarlarını kısıtlayabilme imkanınız bulunuyor. Ayarlar kısmında keyfe keder bir çok seçenek bulunuyor. Görüntülü aramaları kaydetmeniz için hiçbir ayara dokunmasanız dahi olur.

whatsapp-da-goruntulu-arama-kaydi-nasil-yapilir-3

Uygulama içerisinden direk olarak ekran kaydına başlayın. WhatsApp üzerinde yapacağınız video aramasını kayıt etmeniz için herhangi başka bir işlem yapmanız gerekmiyor. Ekran kaydı başladıktan sonra görüntülü aramanızı yapın ve görüşmeniz sonlandığında uygulamaya geri dönüş yapıyorsunuz ve ekran kaydını durduruyorsunuz işlem bu kadar basit.

whatsapp-da-goruntulu-arama-kaydi-nasil-yapilir-4

Android cihazlarda WhatsApp üzerinden görüntülü arama kaydetme uygulaması tüm yapmış olduğu kayıtları Videolar sekmesi altında biriktiriyor. Bu sekme üzerinden kayıtları izleyebilir ve hatta boyutları olanak sağladığı sürece WhatsApp uygulamasından yada başka bir sosyal medya uygulamasından paylaşabilirsiniz. Sizlere  tavsiye ettiğimiz bu uygulama görüntülü arama kaydetme konusu ele alındığında diğer alternatiflere göre fazlasıyla başarılı sonuçlar veriyor ve bunun ötesinde daha da önemli olan Root  gibi işlemler de gerektirmiyor olması.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:23    Ortalama:2/5]
 • PAYLAŞ


 • Ertuğrul - 09/01/2017 - 10:11

  Bu kayıt programı görüntülü aramada kayıt yaparken sesi almıyor bunun bir çözümü var mı?

  Cevapla
 • Böldüğüm için üzgünüm ama,


  2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉