• PAYLAŞ

WhatsApp Uygulamasında GIF Gönderme Nasıl Yapılır ?

 • 19/11/2016 - 16:00
 • 1 Yorum
 • 862 görüntüleme

WhatsApp Uygulamasında GIF Gönderme Nasıl Yapılır ?

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulamaları arasında olan WhatsApp  üzerinden artık kolaylıkla gif paylaşma ve göndermek mümkün. Android ve iPhone kullanıcıları için sunulan son güncellemeyle birlikte WhatsApp uygulamasından gif gönderme, gif indirme son derece kolay ve aynı zamanda keyifli hale getirilmiş.

Standart mesajlaşma servislerinin yerine lan, kullanıcı sayısını sürekli olarak artıran dünya genelinde son derece popüler olan mesajlaşma, arama uygulaması WhatsApp üzerinde eksik görülen özelliklerden biri yeni güncelleme ile beraber tamamlandı: Gif gönderme. Sosyal medya kullanıcılarının ortamı canlandırmak amacı ile sıklıkla paylaştığı animasyonlu gif dosyalarını bundan sonra WhatsApp üzerinden göndermek de mümkün. Daha da güzel bir gelişme olarak  iPhone veya Android telefonunuzda bulunan bir videoyu gif yapma yada iPhone kullanıcısı olarak Live Photo’ları kolaylıkla gif olarak gönderme olanağına sahipsiniz.  Bunun dışında cihazınızda gif bulunmasa dahi arama seçeneğini kullanarak gif bulup gönderebiliyorsunuz. Bu yazımızda farklı yollarla WhatsApp uygulaması üzerinden nasıl gif paylaşabileceğinize detayları ile sizlere aktaracağız.

whatsapp-uygulamasinda-gif-gonderme-nasil-yapilir-1

 

Yukarıda yayınladığımız görselde gördüğünüz gibi, konuşma yaptığınız alanın üzerinde bulunan ataç simgesini dokunarak galerinizi seçiyorsunuz. Galeri sekmesi açıldığı zaman karşınıza Videolar, Fotoğraflar ve Gif’ler seçeneği geliyor. Galerinizde daha öncesinden telefonunuzda GIF dosyaları bulunuyorsa bunlar ekranda sıralanıyor. Sekme üzerinden GIF’ler klasörünü tıklayarak açmanızdan sonra, aşağıdaki yayınladığımız görselde gördüğünüz gibi istediğiniz bir GIF dosyasını karşı tarafa rahatlıkla  aktarabilme imkanına sahipsiniz.

whatsapp-uygulamasinda-gif-gonderme-nasil-yapilir-2

WhatsApp Uygulamasında Video GIF Nasıl Yapılır ?

İPhone yada Android telefonunuzda bulunan bir videoyu gif yapma noktasında bundan sonra ek bir programa ihtiyacınız yok. Hazırda olan bir Videoyu gif’e çevirmeniz için  yapmanız gereken tek şey sohbet ekranında yer alan + simgesine ardından Fotoğraf ve Video Galerisi’ne tıklamak ve gif olarak göndermeye karar verdiğiniz videoyu seçmek. Bu aşamada ekranda üstteki sarı çubuktan gif başlangıç ve bitişini ayarlamaya başladığınız zaman ekranın sağ üst kısmında mavi GIF simgesi çıkacak. İsteğiniz doğrultusunda başlık ekleyip paylaşıyorsunuz. Hazırda olan Videodan gif yapıp göndermek aslında bu kadar basit olduğunu söyleyebiliriz.

whatsapp-uygulamasinda-gif-gonderme-nasil-yapilir-3

WhatsApp Uygulamasında GIF Arama Nasıl Yapılır ?

IPhone yada Android cihazınızda gif yok fakat sohbet esnasında gif paylaşma ihtiyacı duydunuz. WhatsApp uygulamasından çıkıp sohbete uygun olan bir gif bulmakla uğraşmak yerine yine sohbet ekranı üzerinden + simgesine ve ardından Fotoğraf ve Video Galerisi’ne tıklamalısınız. Bu sefer ekranınızda sol alt kısımda yer alan GIF arama çubuğuna tıklayarak gif arama ekranına geçiyorsunuz. Arama sonucunda sizin aradığınız gif’e ulaşmanızdan sonra paylaşmanız için bulduğunuz gif’in üzerine dokunmanız yeterli olacaktır. Göndermiş olduğunuz gif’in üzerine dokunarak basılı tutmanız durumunda çıkan seçenekler arasından yıldızı seçerseniz yolladığınız gif’i favorileriniz arasına eklemiş oluyorsunuz. İleriki zamanlarda yeniden paylaşmak istediğiniz zaman gif arama ekranı üzerinden yıldız sekmesi üzerinden ulaşma şansınız bulunuyor.

whatsapp-uygulamasinda-gif-gonderme-nasil-yapilir-4

WhatsApp uygulamasına gelen bu son güncelleme ile beraber sosyal medya uygulamaları arasında eksik olduğu düşünülen özellikleri de neredeyse tamamladı diyebiliriz. Uygulamanın son güncellemesi kullanıcılardan son derece olumlu yanıtlar aldı bir sonraki güncellemede ne gibi yenilikler ile karşılaşacağımızı bekleyip görmemiz gerekecek.

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


 • Poyraz Sahin - 21/11/2016 - 11:41

  Harika bir gelişme !
  Whatsapp tam bir sosyal medya aracı olmaya başladı. Bu özellik pek çoğunun hoşuna gidecek.

  Cevapla
 • Böldüğüm için üzgünüm ama,


  2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉